Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sokan miért akarják tönkretenn...

Sokan miért akarják tönkretenni, lehúzni azokat, akik boldogabbak, sikeresebbek náluk?

Figyelt kérdés

Mondok egy példát:

Egyik kolléganőm megkérdezte egyszer, hogy mit csináltam hétvégén. Erre elsoroltam, hogy voltam a párommal kiállításon, kirándulni, nagyon jól éreztük magunkat.

Másnap elkezdte nyomni a megkeseredett dumáját, hogy minden pasi szemétláda, egyikben sem lehet megbízni, én se tegyem.

Persze arra hivatkozott, hogy ő csak jót akar, fel akarja nyitni a szemem.

Természetesen elmagyaráztam neki a dolgokat.

Értem én, hogy ő már esetleg rengeteget csalódott, de azért miért kell engem is lehúzni?? Most azért ne érezzem jól magam a párommal, mert mi van, ha egyszer véget ér a kapcsolatunk? Hülyeség!


Egy másik kolléganőmnél is jóval szebb életem van (ő faggatott az életemről), erre ő pedig elkezdett velem rivalizálni, addig minden rendben volt. Szerencsére őt is el tudtam intézni.


Értem én, hogy irigység, na de ennyire??


Miért kell bántani a boldogabbakat, szebbeket, gazdagabbakat??



2013. júl. 2. 00:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Nos, az ilyen munkahelyi csatározásokba nincs értelme belemenni. Legyél te az, aki hallgat, kérdez, s ne az, aki mesél, mert csak magadat szívatod meg vele.
2013. júl. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

# 1 – Pont ezt ne csinálja. Nem kell rászoktatni a többieket, hogy panaszkodjanak és sajnálkozzanak neked. Aztán soha nem tudsz kikerülni abból, hogy te vagy mások lelki szemetesládája.


Élj a legjobban, ne törődj azzal, akik irigyek rád. Az élet ilyen, mindig rossz szemmel néz olyasvalaki, akinek pont az hiányzik, ami neked megvan. De csak azt tudják lehúzni, aki engedi.

Te miért akarsz kevesebbet mutatni magadból csak azért, mert egyesek nem képesek többre ? Ez van, ha valakinek sikerül valami, az legyen rá büszke.


Lesz mindig valaki más is, akinek nem jönnek össze a dolgok, ez a valaki siránkozni, irigykedni és vergődni fog. Nem téged minősít, csak saját magát.

2013. júl. 2. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

de hidd el, ezek a kolléganőid lesznek a legboldogabbak, ha véget ér a kapcsolatod, Te is depressziós leszel, anyagilag tönkremész.

Nem lennék a párod helyében, nem tudom mennyire vagy befolyásolható, de a sok ilyen jellegű duruzsolás a fülbe még azt a szemet is felnyitná, ami teljesen vak.

Nekem volt egy barátnőm, és őt nagyon lehetett befolyásolni, volt egy "barátnője" és az beszélte mindennel tele a fejét, éreztem, hogy nagyon megváltozott, és tudtam pontosan, hogy az a bizonyos "barátnő" keveri a sz.rt a háttérben. sosem láttam őt, de már gondolkodtam rajta, hogy kicsit elbeszélgetek vele...

2013. júl. 2. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!