Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért halogatja ennyire a dolgot?

Miért halogatja ennyire a dolgot?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék "egy bizonyos típusú" szakállat növeszteni, de nem tudok, mert alig van valami ritka, és pihés "szőrzetem" a sok borotválkozás ellenére is...

Voltam hormonvizsgálaton, és kiderült, hogy alacsony a tesztoszteron-szintem. 7,82 a minimum 9,9 helyett (a max. 53). És még más hormonnál is van valami gond...

Az orvos meg nem "adott" hormonpótlást, hanem azt mondta, hogy majd ősszel újra menjek (korábban is voltam) vérvételre, és egyéb vizsgálatokra, és utána ad TALÁN majd. Nem értem, miért halogatja ennyire??? :( Pedig minden szükséges vizsgálatot végigcsináltam előtte.

Nagyon felidegesített...

Annyira bánt ez a dolog.... Fontos lenne az a szakáll...

20/f


2013. jún. 18. 14:08
 1/5 A kérdező kommentje:
(Az apai ági genetikámat tekintve, simán lehetne erős szőrzetem.)
2013. jún. 18. 14:10
 2/5 anonim ***** válasza:

Minek neked az a szakáll?

Csajoknak se jön be.

2013. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es

Nem az a fontos hogy minek neki, de hogy néz egy ember teljesen csupasz arccal?

Én már gyerekkoromban láttam a embereket szőrrel az arcukon, és akkor fogalmazódott meg bennem hogy amint elkezd nőni nekem is mindig fogok hagyni pár mm-eset és mai napig szeretem

21/F

2013. jún. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert vannak dolgok, amikbe jobb nem beleavatkozni, vagy ha mégis, akkor a lehető legóvatosabban.


Az orvosok ezt valamivel jobban tudják, mert hozzád képest már láthattak elég olyan esetet, ahol mesterségesen próbáltak beleszólni a szervezet működésébe és olyan rendellenességeket hoztak létre, amelyek soha nem alakultak volna ki, ha nem avatkoztak volna bele.

Számodra a hormonpótlás csak egy orvosi kifejezés, amely jelen esetben a tesztoszteron szintedet növelné, viszont azt valószínűleg nem tudod, hogy az ilyen hormonok bevitele milyen mértékben boríthatja fel a hormonháztartásodat és ez milyen következményekkel járhat.


Az én bátyám 16-17 éves volt, amikor orvoshoz ment azért, mert nem volt megelégedve a magasságával. Az orvos azt mondta neki, hogy adhat valamilyen gyógyszereket, de ne kapkodja el a döntést. Bátyám nem értette, hogy miért mondja ezt, elvégre arról megoldásról lett volna szó, amit mindig is akart, egy olyan problémára, amely mindig is zavarta, csakhogy az orvos elmagyarázta neki is, hogy „ Minden mesterséges beavatkozásnak a természetes folyamatokba, kiszámíthatatlan eredményekkel járhat. Lehet az adott tablettáktól magasabb lesz 5-10 centivel, de az is lehet, hogy esztétikátlanul meghosszabbodik az orra, füle, stb. Ergo minden beavatkozásnak kockázata van. Vállalja ? “ – Ez érvényes minden orvosi procedúrára.


Ha logikusan gondolkozol akkor rájössz, hogy nem is volna semmilyen oka rá az orvosodnak, hogy „ halogassa “ a dolgot, inkább szerencsésnek vélheted magad, hogy nem egy olyan felelőtlen orvosod van, aki egy-kettőre felír neked valamilyen csodaszert, aztán hagy téged, hogy menj a saját fejed után. De abban is biztos lehetsz, hogy az ilyen orvos a későbbiekben nem vállalná a felelősséget a téged ért esetleges mellékhatásokról, hanem azt mondaná „ Nézze, magának kellett a gyógyszer, tehát vállalta a kockázatokat, most magának kell elviselnie a kialakult mellékhatásokat is. “


Ezt azért írtam le, mert sokszor az emberek nem gondolkoznak, csak felhevülnek az indulatoktól és egy percig sem megy át az agyukon, hogy vannak dolgok, amik sokkal bonyolultabbak, mint azt ők gondolják, főleg az orvosi téren.

Felesleges követelőzni az orvostól, mert nem arról van szó, hogy bemegyünk az üzletbe és kérünk egy kiló kenyeret. Sokan azt hiszik, hogy az orvosnak is ez a dolga, hogy ül a rendelőjében és csak kiossza mindenkinek azt, amit épp akar. Ha ez így lenne, akkor nem lenne szükség orvosokra, elég lenne automatákat használni, amelyeken mindenki megnyom egy gombot és kipottyan az a gyógyszer, amit épp valaki kigondol magának.


Nekem van ismerősöm, aki orvos, és sokszor mesélte, hogy hányszor veszekednek vele olyanok, akiknek fogalmuk sincs még a biológiáról sem, de azért megkérdőjelezik az orvos döntéseit, pedig ha valaki saját magát akarja ellátni, akkor végezze el ő maga az orvosit és rájön majd, hogy mennyire „ egyszerű „ az egész.

2013. jún. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, ezzel tisztában vagyok, hogy kockázatos lehet..., de nem hagy nyugodni, hogy nincs szakállam.


Lehetséges, hogy azért is halogatja, mert nem olyan komoly mértékű a tesztoszteron-hiányom???


Az egyik "érdeklődési köröm" miatt is fontos lenne a szakáll. Szeretnék hasonlítani a nagyon régen élt, harcos emberekhez. Ez alatt, persze, több személyt is értek. (Pl. szkítákat, hunokat, Árpád-házi, és egyéb magyar királyokat/vezéreket, keltákat, vikingeket...)

Természetesen, szívemeben hordom leginkább őseim emlékét, de folk metálosként illene a szakáll a hosszú haj mellé.

2013. jún. 19. 14:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!