30 évesen késő már kimennem külföldre?
Miért lenne késő? Külföldön szerinted csak 20 évesek élnek? Persze mivel nincs olyan hú de extra végzettséged, nem számítanék álomfizetésekre ott sem, de attól függően, hogy hova mész, simán lehet jobb életszínvonalad egy hasonló szintű munkával, mint itthon. Na meg ott is fejlesztheted magadat, elmehetsz képzésekre, nem csak itthon lehet haladni és “kész” emberként lépni tovább.
Tesóm pl Görögországba ment, na most ott kb hasonlóan szar a helyzet, mint itthon fizetések terén, de azért jól élne, ha nem minden második nap étterem meg koktélozás lenne a program. :D Ha nem úgy csinálna a görög fizetéséből albérlet mellett, mintha valami nyaraló turista lenne, akkor tudna félrerakni. 1000€ körül keres, 700 körül van az albi, de ők a párjával élnek együtt egy 3 szobás tetőteraszos lakásban, szóval nyilván van ennél olcsóbb albi is, egy emberre találsz 400 körül is kisebbet és ott még egész kulturáltak az olcsóbbak is sokszor. Na de ez balkán. Nyugati országban drágább lesz az albérlet, de a fizetésed is kicsit több lenne. Csak itt van ez az agyrém, hogy egy közepes albérlet ugyanannyi, mint a minimálbér.
Nem késő soha, de nyilván kint sem lesz aranyélet értelmes tudás nélkül.
Mondjuk azt nem tudom egy ilyen kérdésnél miért kell incelkedni
Kinn meg a nyelvet sem fogod beszelni, es ismeroseid sem lesznek, cserebe 4 pakival nyomoroghatsz ugyanennyi penzert egy albiban.
En 30 eves koromig eltem mar kinatol kezdve kanadan at par helyen, tehat kulfoldon elni es epiteni magad jo dolog, de nem azert mert itthon semmi sem jon ossze. Ott sem lesz konnyebb, csak más.
Csak azt irtam hogy amiota kikoltozott azota ott el.. egy szot sem mondtam arrol hogy itt vagy ott jobb neki/akárkinek
9voltam
Üzenem a 10esnek
Sosem késő, de az idősebb kornak vannak objektív és szubjektív hátrányai is, amik számodra többlet terhet jelenthetnek. Fiatalon általában alkalmazkodó képesebb, rugalmasabb, tanulékonyabb az ember, kevesebb rigolyája alakult ki már addigra, kevesebb a megszokás.
Egy külföldre költözés komoly változásokkal, kényelmetlenségekkel és kihívásokkal jár, amiket fiatalabban könnyebb lehet elviselni. Fiatalon könnyebb lehet munkát és párt találni is, mint idősebben. Egyik sem törvényszerű, hogy esetedben is igaz, de a valószínűsége nagyobb.
Általában az egészségi állapot is idősebben szokott rosszabb lenni, több gyógyszert, vizsgálatot, beavatkozást igényelni, ami külföldön költségesebb lehet (bár lehet, hogy a minősége is jobb cserébe).
Ne félj váltani, változtatni, de ne legyenek illúzióid, hogy külföldön minden jobb, minden könnyebb. Sok minden fog kihívásokat, nehézségeket jelenteni, amiket meg kell oldanod. Érdemes már itthon elkezdened kialakítani egy nagyon pragmatikus, probléma megoldásra koncentráló gondolkodást. Ne hagyd, hogy a kedved, hangulatod befolyásoljon, eltérítsen a céljaidtól, mert külföldön pláne nem fog senkit érdekelni, hogy mihez van kedved, milyen a hangulatod, mennyire vagy motivált. Jönni fognak a problémák és megoldásra váró helyzetek és fokozottan csak saját magadra hagyatkozhatsz majd, hogy ezeket meg tudd oldani.
Ha hajlamos vagy levertségre, szorongásra, depresszióra, akkor ezeken kezdj el már itthon dolgozni, hogy fegyelmezettséggel, szigorú napirenddel, cél orientáltsággal úrrá tudj lenni rajtuk és minél kevésbé gátoljanak abban, hogy el tudd érni a céljaidat.
Pénzügyi-számviteli ügyintéző végzettséggel talán nem kell elmagyarázni, de azért emlékeztetni fontos lehet, hogy a pénzügyekre nagyon figyelned kell. Okosan kell beosztani a pénzt, hogy meg tudj élni. Ha többet keresel, akkor se költs a szükségleteidnél többet, csak mert "megengedheted magadnak", hanem tartalékolj, fektesd be, hogy kamatozzon. Ha nagy lábon élsz és a többlet kereseted elköltöd olyasmikre, amik nélkül meg lennél, akkor külföldön sem biztos, hogy sokkal többre tudod vinni, mint itthon.
Arra viszont készülj fel, hogy külföldön sokkal jobban izolálva leszel, mint itthon. Még annyira se vesz majd körül a saját környezeted, ismerőseid, rokonaid, barátaid. Ha itthon nehéz volt ismerkedned, barátkoznod, kapcsolati hálót építened, akkor egy idegen ország más kultúrájában, idegen nyelven ismeretlen emberekkel körülvéve ez fokozottan nehezített terep lehet. A szociális hálóra viszont szüksége van az embernek, főleg idegen helyen, ahol sokkal több a számára ismeretlen tényező. Szóval ha eddig nem ment, akkor most pláne gyúrj rá ezekre a képességekre, mert szükséged lesz rá. Megint csak egy emlékeztető, hogy ne hagyd a hangulat, motiváció, levertség és egyéb mentális tényezőknek, hogy gátoljanak benne. Kapcsolj át problémamegoldó üzemmódba. Keresd a lehetőségeket és a megoldásokat, ne hagyd, hogy a problémákon fennakadj.
#17
Segédmunkásként nem más magyar nyomorultakkal leszel versenyben, hanem a legnyomorultabb menekült nigériai, pakisztáni, meg afgánokkal, akik bármit megtesznek hogy 2 dollárral többet utaljanak haza a nyolc porontyjuknak. Hidd el, hogy sokkal, de sokkal rosszabb.
de szerintem igen is segédmunkásként is jobb,
Csak szerinted.
De mivel ugyse halgatsz senkire, foleg azokra akik voltak vagy jelenleg is kulfoldon vannak, ujabb 20 kerdes helyett kezdj el pakolni.
Spoiler: igen kulfoldon jobb, DE NEM A TE MENTALITASODDAL.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!