Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A temetéskor az egyházi...

A temetéskor az egyházi búcsuztatón elmondank valamit az elhunyt életéről vagy csak a polgárin?

Figyelt kérdés

a temetéskor az egyházi búcsuztatón elmondank valamit az elhunyt életéről vagy csak a polgárin?

ugyértem, hogy mikor született, mit dolgozott, hol élt ezeket elmondja a pap vagy csak a polgári búcsúztató személy? úgy emlékszem, hogy amikor voltam az egyházin majd húsz éve, akkor csak énekelt és imádkozott a pap.



okt. 12. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Amin én voltam ott mesélt egy kicsit az elhunytról. De szerintem ezt meg lehet beszélni vele.
okt. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Szoktak beszélni az elhunyt életéről egyházi temetésen is, de előre egyezteti a pap a családdal, hogy miről és mennyit.
okt. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Még polgárin sem mondanak el ilyeneket. Ha megkéred a plébánost, akkor esetleg a szakmáját hozzámondja a nevéhez, de ennyi.
okt. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez megbeszélés kérdése. Idén volt a nagypapám temetése és anyukám azt kérte a paptól (előre, nem ott spontán), hogy ő szeretne felolvasni egy rövid búcsúbeszédet, amit róla írt. Adatok amúgy nem igazán voltak benne, az szerintem nem annyira fontos ilyenkor, hogy mikor született és hol élt, de pár főbb életeseményt és teljesítményt megemlített, amire a nagypapám büszke volt.
okt. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos nagyon aktuális nekem most ez a téma. Apukám temetése lesz. Tegnap voltunk a papnál. Kérte tőlünk röviden az élete leírását.
okt. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
A 40%-os miért pontoz le mindenkit? Az ember leirja a friss, saját tapasztalatát segítség céljából, erre nem hasznos egyik válasz se. Örülj, hogy ennyi örömöd van az életben nyomorult.
okt. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Mindig ezt csinálja. A nyilvánvalóan jószándékú, hasznos és valós válaszok közé odalöki a provokatív, kitalációját, lásd itt is, aztán bezsebeli érte a 0 százalékot és cserébe lepontoz minden értelmes választ. Kár foglalkozni vele. Csak simán jelenteni kell.
okt. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szolovjov ***** válasza:
Egyszer elmennék egy őszinte temetésre. Pl amikor vállalkozót temetnek és elmesélik hogy átverte a fél falut, de azért volt szerethető oldala is, meg ilyenek.
okt. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!