Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Red flag egy ilyen partner?

Red flag egy ilyen partner?

Figyelt kérdés
Aki a saját pénzét szereti a sajátjának tudni. Nem köti a párja orrára hogy mit vett. Nyilván nem cseszi el a pénzt. Nem cigizik, nem iszik, de sokat utazik akár még egymaga is. Olcsó utakat finanszíroz magának. És ő se várja el a párjától hogy beszámoljon neki hogy a saját pénzét mire költi. A rezsiköltséget egyik hónapban az egyikük másik hónapban a másikuk fizeti. A kaja is így van. Egyik héten az egyik másik héten a másik fizetesebol megy.

ma 16:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%
Nem lesz attól laza egy kapcsolat, hogy mindenki maga rendelkezik a maga pénzével. Azt sem tudom, mennyit keres a párom, pedig öt éve élünk együtt. Nálunk egyszerűen nincs turkálás egymás zsebében, ő mennyit költ pl. a számítógépe fejlesztésére, én meg ruhára. Magánügy. Nem én keresem meg az árát, annyiért vesz, amennyiért akar.
ma 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, én ülök fordítva a lovon. Nálunk közös a bankszla is, két kártyával. Első perctől. Mindenki azt vesz, amit akar. Nyaralást közösen megbeszéljük. Engem mondjuk nem érdekel a pénz.
ma 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Mindenki azt vesz, amit akar."


És ehhez minek kell közös kassza? Ez anélkül is működik.

ma 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Minek kettőt fenntartani
ma 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
#12 nálunk azért nem, mert nem volna korrekt, hogy én feleannyit keresek és közös pénzből finanszírozzuk az ő milliós hobbiját, miközben az enyém mondjuk havi kétezer forintba kerül. Egyikünk sem érezné fairnek.
ma 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel, hogy a férjem többet költ, mert többet is keres. Valószínűleg jobban járnék anyagilag külön kasszával, mert annyival nem keres jobban, amennyivel többet költ 😃 Nem érdekel. Nekem kisebbek az igenyeim, ez van. De voltam gyesen. Ha kell vmi, megveszi. Akkor is megvette. Egy életünk van, én szeretem őt, nem sajnálom tőle. Vegyen meg, amit akar, nyaraljuk el, azért dolgozunk. Ő nem is akarna nélkülem utazni. Gyereknek is megveszem a 40ezres cipőt, férj is hadd vegyen magának, amit akar, legutóbb 90ezres kabátot.
ma 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A kérdést se értem. miért kellene beszámolni?
ma 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem hinném. Több mindentől függ, de elfogadhatónak tartom, ha ez mindkét félnek megfelel. Főleg mondjuk egy kapcsolat elején, vagy ha mondjuk idősebb korban kerültek össze, vagy mindkettőnek van külön vagyona.

Mi külön kasszán vagyunk. Mindkettőnknek van külön ingatlanunk is, amit a házasság előtt szereztünk. Eszembe nem jutna, hogy mondjuk rám írassa, és ez fordítva is igaz. Nyilván a közös dolgokat közösen fizetjük, meg 1-2 ezer ftokat nem szoktunk elszámolni. Külön bankszámlánk van, ráadásul a férjem fizetése változó, szóval sose tudom pontosan mennyit kapott adott hónapban. Nyilván nagyságrendileg igen, a pontos összeget is megnézhetném, de nem különösebben érdekel. Azt tudni szoktam, hogy most ezt vagy azt vett esetleg magának, ő is rólam, meg szoktuk beszélni. De nekem is igényem van arra, hogy ha mondjuk megtetszik valami, akkor megvegyem a saját pénzemből, és ne azt hallgassam esetleg, hogy ez hülyeség, minek vetted? Természetesen ha valamelyikünk kiesne a munkából, akkor nem lenne kérdés, hogy a másik "eltartsa", amíg csak kell.

ma 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

2 megközelítés van:

Közös kassza vagy külön-külön, az utóbbi nincs az ismerősi körömben.

Ez az engedély kéregetés bolondság, ha megkerested a pénzed költs amire akarod de persze úgy, hogy maradjon a közös jövőbeli tervekre.

Nálam ez a külön utazgatás nyaralgatás a red flag. Ilyenkor fixen van valaki valami a dologban, hogy külön megy. Akárki akármit mond, ha az ember külön megy valahova akár nő akár férfi ott tuti lesz olyan akit megkaphat és hát miért is ne tenné, ha soha nem derül ki? (Ezt a mai reális szutykos világ alapján írom, aki mást állít az hazudik… és nem nem magamból indulok ki.)

ma 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!