Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet, hogy hülye kérdés, de...

Lehet, hogy hülye kérdés, de csak en ítélem el a harcművészetet?, harmuveszeket,foleg, ha egy fiú üt meg egy lányt, bár én azert is elítélem, mert többször megutotek mar, ezért elítélem az erőszak minden formáját;

Figyelt kérdés

ma 11:38
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezért ne eldöntendő kérdést fogalmazz meg. Mire vonatkozik a szavazás?

Igen: "egyetértek veled" -> elítélem én is

Nem: "nem csak te ítéled el" -> elítélem én is


Vagy ha már dupla kérdésbe burkoltad:

Igen: tényleg hülye kérdés

Nem: nem hülye kérdés


És még csak most jön a kérdés lényege. Az egész a harcművészetre vonatkozott, vagy téged azon kívül is megütöttek? Mert ha valaki fizikai sportokat végez, nyilván elkerülhetetlen hogy sérüléseket szerez. Ott viszont még az ütés alapú sportok sem a bántalmazásról szólnak, így nyilván akinek ez a hobbija az vállalja ezt a kockázatot is.

Ha te téged bántalmaztak már nem sport keretek között, miért kevered bele a harcművészetet ami nem az erőszakról szól?

ma 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fogalmad sincs, hogy mi az, hogy harcművészet. Tessék, egy kis ismertető:


"Így harcművészetnek inkább azokat az ágakat és formákat nevezik, melyek mögött egy spirituális és/vagy szellemi rendszer is áll (például a harci kungfu egyes irányzatai, az aikidó, az iaido, a tajcsicsüan stb.), illetve amelyek nem a küzdést és az abban való győzedelmeskedést helyezik a fókuszba. Másképp megfogalmazva ez valódi művészet, a művész pedig az alkotást és az önmegvalósítást tartja művészete céljának. Versenyről itt is beszélhetünk, de az nem a ringben, hanem inkább az életben játszódik. Fontosabb a harcművészetben a kibontakozás és valamiféle magasabb rendű elvvel való harmónia kialakítása."

[link]

ma 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A harcművészet azért fejlődött ki ennyire mert főleg régen erre szükség volt, és ezért sok időt fordítottak rá. Pl újabb sportok lehet nem annyira kifinomultak mert újabbak, de a harcművészetben sok olyan dolog van amit érdemes megtanulni. Persze az hogy püföljék egymást az már nem olyan lényeges, max hogy meg tudja védeni magát.
ma 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy a második válaszoló is mondta, szellemi/spirituális háttere van amit lehet tanulni.

Nem nem ítélem el.

Én azt ítélem el, ha valaki direkt más kárára, hogy fájdalmat okozzon neki, ok nélkül veti be ezt a harcművészetet. De van ennek pozitív oldala is, ugyanis ha hobbiként, sportként sokkal értelmesebb elfoglaltság, ha valaki ezt űzi, mint mondjuk a gépet nyomni otthon, de kinek mi a hobbija, de amúgy kinek mi.

Rengeteg remek film készült ezekből, amelyek szórakoztatóak.

Illetve, ha önvédelemről van szó, hogy az ember meg tudja magát védeni, arra viszont kiváló.

ma 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csakhogy a harcművészetek nem az erőszakról szólnak. Olyan dolgot ítélsz el, amiről nem is tudsz semmit.
ma 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!