Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Idegesítő szokásom ez?

Idegesítő szokásom ez?

Figyelt kérdés
Nem szeretem ha a barátaim/ismerőseim meghivnak mondjuk ha iszogatni vagy enni vagyunk. Akárhányszor mondják visszautasítom. Vagy ha meg is hívnak akkor én is görcsösen ragaszkodom hozzá hogy ha mondjuk 2 sütit fizettek akkor én is 2 sütire hívjam vissza őket legkozelebb. Engem a meghívás rossz érzéssel tölt el. Olyan érzésem van utána mintha kihasznalnam a másikat.

ma 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem egyesek bántónak érezhetik, mert úgy jöhet le nekik, hogy nem akarsz találkozni velük. Ha annyira zavar a kihasználás téma, mi lenne ha mindig mindenki csak a saját részét fizetné?
ma 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem az zavar ha meghívnak iszogatni hanem az hogy ki akarnak fizetni nekem dolgokat
ma 10:09
 3/6 A kérdező kommentje:
Vagy éppen enni vagy moziba
ma 10:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem idegesítő. Fontos neked a függetlenség, nem szeretsz adós maradni, ez teljesen ok, tiszteletben lehet tartani.


Azért muszáj megjegyezni, hogy van árnyoldala is, mert ellehetetlenít egy fontos emberi gesztust: a nagyvonalúságot. Pl a feleségem nagymamája, ha ajándékot veszünk neki, állandóan jajveszékelésbe kezd, hogy minek költöttünk rá. Örömet akarunk okozni, nem bűntudatot.


Nyilván bele lehet menni, hogy időt kell tölteni a nagyival, nem pénzt; ez meg is van, nem ide tartozik.

ma 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Haverom is ilyen.Sokszor elküldtem már a picsbe emiatt.
ma 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4 Az örömet szerezni szokták, nem okozni 😊 Ezt egyszer egy tanár mondta nekem még 30 éve és belém égett.


Kérdező, megértelek, a párom is pont ilyen. Egyszerűen rosszul van még a gondolatától is, hogy valaki kifizessen helyette vagy neki bármit. Nyolc éve vagyunk együtt, a mai napig nem képes elfogadni ajándékot sem. Nála tudom, hogy abból ered, öten vannak testvérek, az édesanyja egyedül nevelte fel őket és nagyon sokat nélkülöztek, mindig tartoztak valakinek. Gyerekként megfogadta, hogy soha nem fog anyagilag függeni senkitől, ezért mindent meg is tesz, nagyon dolgos, tudatos, takarékos. Szerintem ez a gyerekkori kiszolgáltatottság váltotta ki nála azt, hogy minden magának akar megteremteni, soha nem kér segítséget senkitől és az ilyen kedvességeket sem tudja hogyan kezelni, egyszerűen élből hárítja.


Nálam is hasonló a helyzet, mivel apám alkoholista volt és elszórta a pénzt, én azt láttam, hogy anyánk próbál mindent megteremteni anyagilag. Ez annyira belém égett, hogy én meg nem vagyok képes egyetlen férfira sem támaszkodni, mindent magamnak akarok megteremteni és soha nem fogadtam el anyagi segítséget egyetlen kapcsolatomban sem.

ma 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!