Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Unreálisnak és álomszerűnek...

Unreálisnak és álomszerűnek érzem az életet. Mi miatt lehet? Lehet azok miatt, amiket leírtam?

Figyelt kérdés

Tehát ami most van, az unreális és álomszerű. Úgy érzem, hogy még 2023 van, és az egy évvel ezelőtti emlékek vannak előttem, és ilyen deja vum van. De hát már más az életem, másik suliba járok, ahol még nem találom a helyem. Volt egy ember, aki közel állt hozzám, online beszéltünk, de vele megszakadt pár hónapja a kapcsolatom, mert többet nem írt, mert volt köztünk egy konfliktus, de ő nem tudta kezelni, lehet valójában nem is akarta. Aztán, mivel engem így nem értek jó hatások, vagy hogy érezzem, hogy szeretnének az emberek, és nem csak kihasználni és bántani tudnak, így jött ő, és eljátszotta, hogy szeret. Én viszont nem tudom elhinni még mindig, amit tett (nem csak annyiról van szó, hogy eljátszotta, hogy szeret, hanem ennél durvább). Az első pár napban eléggé rosszul voltam, mikor így vége lett a kapcsolatunknak. Jöttek az öngyilkos gondolataim, meg hogy bántsam magam. Szerencsére nem csináltam semmi durvát, de ő volt egy évig az élet értelme, hogy megéri felkelnem, hogy van kiért élni, és senki nem állt olyan közel hozzám, mint ő. Utána még pár hétig rosszul éreztem magam, meg üresen, de utána valahogy tovább tudtam lépni. Aztán egy hónapra rá, így egy hete visszajött minden, és azóta úgy érzem, hogy 2023-ban vagyok, és ő itt van velem. Sok volt köztünk a korkülönbség, nem tudom, mi fogott meg benne, mert én élőben fix félek idősebb férfitól, de így online elment egynek. Lehet valójában az tetszett benne, hogy szeret és törődik velem, és végre van, akinek fontos vagyok, de ezek szerint mégsem. Tudom, elég össze-vissza ez a kérdés, de olyan üresen érzem magam egy hete, és így érzem, hogy fáj belülről valami, így fizikailag is fáj. Tudom, hogy ha újra itt lenne, az se lenne jó, de az se jó, hogy nincs. Csak nem érzem magam senkinek, nincs ki szeressen, vagy lehet, csak annyi kéne, hogy valaki szeressen újra. Lehet, hogy csak túlságosan úgy érzem, hogy nem érdekelek senkit, ezért inkább elnyomok magamban mindent. Csak rossz, mert nem tudom kitörölni, ami egy éve volt, mindenről eszembe jut, és ez rossz. Köszi, ha elolvastad, és esetleg segítesz is.


16/L



ma 00:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem ez csak egy ilyen online "kapcsolat" volt. Mert ezt kapcsolatnak nem lehet nevezni, ez egy semmi, nulla. Ebbe az ember azt képzel bele amit szeretne, mivel nincs semmi kézzel fogható az egészben. Az ilyenek nem emberi kapcsolatok. A legnagyobb gond ma a fiataloknál, hogy online világban élnek, és nem tanulnak meg normálisan emberekkel élőben kapcsolatot teremteni, ettől aztán egyre növekedik a depressziósok száma, mert egy embernek hús-vér emberre van szüksége, nem ilyen online létezésre. Két ember kapcsolata nem arról szól, hogy betűkkel szórják egymást. Nagyon fontos a fizikai jelenlét.
ma 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A szó, amit keresel az irreális
ma 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha kötődtél hozzá igen lehet az oka, hogy már más utakon mentek. Ez egy kicsit olyasmi mint a gyász folyamat.


Ahogy mész tovább az életben és más dolgokhoz fogsz kapcsolódni fog enyhülni


Szerintem fókuszálj arra amit írsz, hogy gond neked, hogy nincsnek élő kapcsolataid. Ezt próbáld fejleszteni, gyakorolni. Elsősorban kortársakkal.

ma 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A többi kommentnek teljesen igaza van. Ez nem kapcsolat, online az ember azt mond magáról amit akar. A valóságban lehetséges, hogy teljesen másmilyen.


3 komment utolsó 2 mondatát nem akarom megismételni, de igen.

ma 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!