Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szorongom a jövőtől, hogy...

Szorongom a jövőtől, hogy semmi nem úgy alakul, ahogy szeretném és nem tudom kezelni. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Az egyetemi évek alatt elég konkrét terveim és elvárásaim voltak az élettől, azonban legvadabb álmaimban sem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz lesz érvényesülni a ✨nagybetűs életben✨ az egyetem elvégzését követően. Karrier tekintetében egyáltalán nem úgy alakul az életem, ahogyan azt szeretném/szerettem volna. Jelenleg ott tartok, hogy elengedtem minden elvárásomat és nagyon alább adtam az igényeimből, olyannyira, hogy már-már azon is elgondolkodtam, hogyha ezt előre tudom, akkor az egyetemi tanulmányokat is megfontolom. Emiatt viszont szörnyű lelkiismeretfurdalás gyötör, ugyanis én mindig is kiváló tanuló voltam, szorgalmas, motivált, céltudatos, kitartó és ennek ellenére nem tudok egy értelmes karrier utat kialakítani, mert minden olyan helyről elutasítanak, ahol hajlandóak visszajelezni. Nem tudom, mi tévő lehetnék, fáj ez az egész, mert senki nem így tervezi elindítani az életét - én sem és félek, hogy ez így marad örökre és elpazarolódik a bennem rejlő potenciál.

ma 00:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit tanultál? Miért nem tudtál elhelyezkedni?
ma 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Direkt nem írtam részleteket, mert nem szeretném, ha arra terelődne a téma. Kifejezetten ennek a lelki megküzdésére szeretnék tanácsokat kapni. Recesszió van, tele vannak az álláskereső portálok fake állásokkal, ahonnan vissza se jeleznek, ha meg igen, akkor az is egy automatikus elutasítás. Több ismerősöm is mesélte, hogy nagyobb multiknál, ahol dolgoznak folyamatos belső átszervezések vannak, az őszi állásbörzékre is olyan pozíciókat hirdetnek meg, amikre már megvannak a belsős emberek… Ezért nem tudok elhelyezkedni.
ma 00:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Hasznos lehetne, hogy tudjuk, mit tanultál hogy tudjunk tanácsot adni.


De amúgymeg úgy dolgozod fel, ahogy sok más ember is, aki beletörődött, hogy nem vitte sokra. Vagy beletörődsz, vagy nem adod fel.

ma 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért hozzátenném, hogy nem tíz éve fejeztem be az egyetemet, hanem 2,5 hónapja. Lehet ez kimaradt a fenti litániából.
ma 00:53
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Életfélelmed van. Erre keress megoldást.
ma 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16%
Kérlek ne írj ki kamukérdést. Van bőven belőle az oldalon.
ma 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ma 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is volt. Én 2011-ben diplomáztam, akkor is épp még a válság miatti szar munkaerő-piaci helyzet volt jellemző. 8 hónapig nem találtam munkát... nekem is olyan gondolataim voltak, hogy ezért kár volt egyetemen elcseszni az éveket, nemhogy tanultam volna valami olyan szakmát, amiben hiány van. El is kezdtem egy eü-s okj-t, még ha nem is fizet jól, ott legalább fixen volt meló. Mire végeztem volna, elhelyezkedtem a szakmámban, és hát mivel 2-3x annyit fizet, nyilván maradtam is benne.

Amit tanácsolok, hogy akár autodidakta módon tanulj, fejleszd magad olyan dolgokban, amik a végzettségedhez kapcsolódnak. Minél többféle skillt tudsz felmutatni, annál vonzóbb leszel még kezdőként is.

ma 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!