Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kiáltanak sokan szinte...

Miért kiáltanak sokan szinte azonnal cigányt, amikor meglátnak egy, a napon lepirult/lebarnult arcú (egyébként magyar) embert?

Figyelt kérdés

Semmi közöm a szóban forgó a népcsoporthoz, de több alkalommal is romának hittek az évek során.

Három, konkrét példát felsorolok a sok közül:


2014-ben egyszer éppen a kertben dolgozgattam, amikor is elhaladt a ház előtt lassan egy autó, és a benne ülő két férfi közül az egyik ezt kiáltotta oda hozzám: "egy árva cigány áll ott magában".


2015-ben, egy augusztusi napon éppen a kőszegi várban tartózkodtam, ahol lehetőség nyílt (amolyan játékos jelleggel) koronát és palástot felvenni, és trónra ülni. Én nagyon NEM akartam, de apám erőltette, hogy tegyem meg. Amikor megtörtént ez, szinte rögtön, több ott tartózkodó ember röhögve mondta rám, hogy "gipsy king".


A harmadik példa pedig mostanában történt (pár napja). Feltöltöttem Facebookra egy fotómat, ahol valamennyire le volt égve az arcom, ráadásul kissé ellenfényben voltam. Ezzel a képpel rendelkező fiókommal kommenteltem egy cikkhez (turisztikai jellegű bejegyzés), és erre jött egy hozzászólás/reakció az én írásomhoz, ahol is lényegében lecigányoztak.


Ezeken felül pedig rengeteg alkalommal előfordult, hogy gyűlölettel, lenézően néztek rám az emberek az utcán, ami akár arra is utalhat, hogy cigánynak néztek tévesen.


szept. 12. 11:12
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Sokan mondták már, hogy nem nézek ki romának, attól még, hogy többen is annak néztek.
szept. 12. 11:43
 12/14 A kérdező kommentje:
Alapvetően egy világos karakterű ember vagyok, még ha nem is szőke a hajam és kék a szemem.
szept. 12. 11:47
 13/14 A kérdező kommentje:
Küldjek esetleg privátban magamról képet annak, aki kételkedik a magyarságomban?
szept. 12. 11:57
 14/14 anonim ***** válasza:
Ne törődj velük, fő, hogy nem igaz!
szept. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!