Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érdemes az alkoholba menekülni?

Érdemes az alkoholba menekülni?

Figyelt kérdés
Van néhány problémám,amit nem tudok megoldani (vagy több évbe kerülne megoldani). Érdemes az alkohol,mint menekülési lehetőség felé fordulni?

szept. 10. 21:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes. Lehet, hogy rövidtávon jó ötletnek tűnik, örömet/jóérzést ad, de közben új gondokat is generál, amik viszont hosszútávon maradnak jelen; lehet szó a függőségről, egészségügyi gondokról, hangulatingadozásokról, meg egyebekről, amiket a függőség hoz magával.
szept. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 veszettkecske ***** válasza:
100%
Menekülni arra kell, ami kevesebb veszélyt jelent. Ez így olyan, mintha azt kérdezném, hogy érdemes a szakadékba menekülni? Nem érdemes, mert ez nem menekvés, hanem csapda.
szept. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Phoney ***** válasza:

A legtöbb ember nagyon jól tudja, hogy kicsit sem érdemes, még a legtöbb alkoholista sem szándékosan menekült oda, hanem "alkalmilag", majd "átmenetileg" könnyített vele, aztán mire észrevette, hogy baj van (ha egyáltalán észrevette), már nem tudott visszajönni.


Nem az egészség az első számú probléma az alkoholizmusban, hanem hogy lelkileg is folyamatosan egyre nyomorultabbá tesz, és meglepően hamar el tud jönni az idő, amikor már rosszabb lesz tőle, mint amilyen most józanul, de akkor már nem tudsz "ide" visszajönni, és sokaknál ezzel be is zárult a kör, egyre csak nyomorultabbak lesznek, amíg végül egy kis "korkedvezménnyel" (gyakran 65-70 évesen) meg nem öli őket az ivás.

Persze sok alkoholista van, aki ezt nem fogja fel a zsugorodott kis agyával, hanem úgy emlékszik, hogy józanul rosszabb volt – mert amúgy már rég halvány fogalma sincsen, milyen volt az, csak azt tudja, hogy most milyen rossz józannak lenni.

szept. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én eléggé nyomom, pontosan tudom, hogy elég nagy hülyeség volt belemenni, és pontosan tudtam akkor is, amikor könnyű döntés lett volna lerakni és nem gondolni vele. Ha itt tartasz, akkor nagyon gyorsan kapd össze magad, kb azt kérdezed, hogy lábon lődd-e magad párszor, hátha elmúlik a lábfájás. Aztán még jópárszor, amikor nem. Lehet játszani a tűzzel, miért ne lehetne, nem?
szept. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én úgy gondoltam fiatalon, hogy érdemes. 34 évesen majdnem az életemmel fizettem érte, szóval nem elég, hogy a gondjaim megmaradtak, még generáltam mellé még egyet. Úgyhogy semmi értelme.
ma 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!