Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A múlt század elején egy...

A múlt század elején egy emberről élete során hány fénykép készülhetett?

Figyelt kérdés

Egyszer beszélgettem erről nagypapámmal, aki 1931-ben született és mondta, hogy 42-ből van róla az első fénykép, amikor a falusi elemi iskola után városba ment továbbtanulni és csatlakozott a levente mozgalomhoz. Utána meg talán az érettségi a következő. Vagyis egész gyermekkorában egyetlen fénykép készült róla. Ez szinte hihetetlen mai szemmel nézve, amikor mindenki szelfizik és a gyerekekről baba koruktól folyamatosan vannak fotók.

Nagymamám ő mondjuk értelmiségi családban született és róla már több fénykép van gyerekkorából is, gondolom ez azon is múlt ki mennyire engedhette meg magának, hogy fényképészt hívjon, egyszerű szegény paraszti családok kevésbé. Utána így a hatvanas évektől azért már jóval több kép van, de előtte ez lehet nem volt mindenkinek elérhető. Bizonyára azért is őrizték olyan sokan az ilyen megsárgult fényképeket is.



szept. 6. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 1977-ben születtem. Tehát most 47 éves vagyok. Apám értelmiségi családból származott, és apám is tanult ember volt. Anyám paraszti családból származott. De anyámról mégis több fénykép van gyerekkoráról, mint apámról. Apám 1946-os születésű volt, anyám pedig 1955-ös születésű. Rólam már kis gyerek koromban is készült kép. Sőt baba koromban is készült kép. Ovodás koromban csak 1 - 2 kép. Majd általános iskolás koromban jó néhány. Közép iskolás koromban nem igazán készült róla fénykép. Ez még mindig a 20. századról van szó. A 21. században inkább már csak selfi képek készültek mobil telefonnal.
szept. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Édesapám 1929 -ben született. Egyetlen kép van róla kb 5 éves korából. Egy vándorfényképész készítette talán a templomi búcsúkor egy csapat utcabeli gyerekről.

A következő fotón 12 éves: a polgári iskolai diákigazolvány, vagy tanulóbérlet miatt készült arckép.

Utána az érettségi tablókép: háború után, egy ügyes anyuka által lepedőből varrt csinos ing: a fotózáskor egymásnak adogatták, így lett egyenruhaszerű a megjelenésük a tablón.

Ezen a nyáron( 1949) néhány műtermi fotó is készült. Csak róla, illetve a szüleivel együtt.

Három év múlva első keresetei egyikéből fényképezőgépet vett, és maga hívta, szerkesztette onnantól a képeit. Család, barátok, tájképek. Doboznyi fekete- fehér fotó maradt utána.

szept. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem valahogy a környékén lehet ez a szám mint amikor most egy kiscsaj lő magáról egy képet profilképnek.
szept. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mifelénk a legtöbb parasztcsaládban akkor készült fénykép először, amikor valaki elment a háborúba. Ha nem jön vissza, akkor legalább kép maradjon róla.
szept. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:

Mindig fotogén alkat voltam, mégsincs rólam, csak 3 fénykép. 4; 16; 45 évesen

65F

szept. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Múlt század 70-es évek: egy kép babaként, egy-kettő óvodásként, egy első osztályban, néhány színes kép osztálykiránduláson általános iskolában, ballagás általánosban (tablókép), tátrai kirándulás néhány kép, középiskolában szinte semmi, nem emlékszem egy képre sem az osztálytársakkal, készült kép ballagáskor és néhány családi fotó. Egyetemen több évfolyamtársam hobbifotós volt, mondjuk készült 50 kép, ja, a katonaság 4 db képét ne hagyjuk ki (készültek képek a fényképes igazolványokba, pl a katonaigazolványba). Nekem is lett egy faja gépem, amit Németországban vettem, még mindig működik, azzal készítettem néhány tekercs képet. Mindig az előhívás költségei voltak a problémásak és nekem nem volt pénzem. A munkahelyeimen 2004-ig készült max 40 db kép és aztán meglett az első digit gép, amivel aztán már sok kép készült. Most is van egy-két topkategóriás gépem, de majd ha nyugdíjas leszek, akkor fényképezgetek.
tegnap 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!