Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerettek panelban lakni ?...

Szerettek panelban lakni ? Milyen ?

Figyelt kérdés

aug. 30. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Én 3 évig laktam abban, egy nagyon szép kis lakás volt, én újíttattam fel az elképzelésem szerint. Az elején tetszett, de aztán egyre inkább szenvedtem a bezártság érzéstől meg a közeli szomszédoktól, úgyhogy eladtam. Soha többé panel.
aug. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem. Kertes házban nőttem fel, egy áldásnak élem meg, mikor melegbe érek haza, és nem kell még a begyújtással vesződni, nem kell füvet nyírni, gazolni, sokadik emeleten lakom, nem fognak hozzám betörni nagy valószínűséggel, mindig van meleg víz, sőt, mindig van víz.

Cserébe el kell viselni a szomszédok zaját, de amíg nem szül mellég még hármat valaki, vagy nem kell újra átélnem, ahogy Kriszti a 9-ről megtanul hegedülni, addig oké.

aug. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam egy nagy nem!


De kezdjük az előnyökkel: fűtésre nincs gond, meleg is van a leghidegebb napokon is. Sőt néhány idióta miatt már 20 foknál képesek bekapcsolni a távhőt.

Zöld! Bár sajnos a legtöbb lakótelep nagyon elhanyagolt, balkáni állapotokban van. Dr vannak jó környékek is. És azért a fák, zöld, edzőpark, játszótér, sportpályák... szolgáltatások (bolt, edzőterem, bank, ilyesmik... mind a szomszédodban vannak). Tömegközlekedése is a legtöbb lakótelepnek jó

Ingyen parkolás, jó autós közlekedés... bár azért egyre több helyen ez már durva parkolóhiányokat is okoz


Ami viszont baj, hogy totál szorongás benne az élet. Az egy dolog, hogy kicsi az alapterület. Azzal nincs is baj. De az alacsony belmagasság nekem nagyon zavaró, depresszív érzetet nyújt. Nagyon rosszul érzem magam az ilyen helyeken.

Nameg az áthallás, fúrások, liftzaj, miegymás... nagyon rossz a zajszigetelés, gyakrlatilag nincsen a lakások között.

Szintén probléma, hogy sok helyen még mindig nem történt meg a korszerűsítés, átsüvítő rohadó ablakok vannak, miegymás...


Lehet nagyon kényelmesen élni a panelban, de nem mindenkinek.

aug. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én amúgy szeretek, meg van az előnye és hátránya ugyanúgy ennek is.

Előnye pl. hogy panelek általában városban vannak, így közel van mindenhez. Ha ki kell szaladni a boltba tényleg itt van minden a sarkon.

Van közös képviselő, aki intézi azokat a dolgokat, amiket mondjuk kertes háznál mindent neked kellene.

Hátrány: Hülye szomszédok itt is vannak sajnos.

Hangos tud lenni, pont amiatt ami az előnyét is adja. A város.

Én néha kicsit félek, hogy az egyik szomszéd nem vigyáz eléggé a lakásra, vagy véletlenül felgyújtja, érthetően kib**szik még sok más emberrel is.

A döntés nehéz minden ügyben, mert minden lakónak meg kell szavazni. Elég csak egy vén h**lye, aki nem akar valamit és akkor annyi a felújításnak vagy bárminek.


Persze a jövőben jó lenne egy kis kertes házacska, de sajnos az álom marad ebben az életben, ebben az országban.

aug. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretek, nagyon nem jó. Sok ember összezárva. Nyáron ezer fok van. Az egyik szomszédom mentális beteg, hónapokig zaklatott, leselkedett, folyamatosan jönni akart hozzám, kopogott, csengetett, azt hitte barátkozni akarok vele, csak mert udvariasan köszöntem neki. Felettünk hetek óta fúrnak, kopognak. Van egy mosó masánk is, ő éjjel nappal mos. Van egy szemét fantom is, ő nem képes a tároló tárolóba tenni a szemetet, inkább ledobja a lépcsőházban lazán. Vannak feljelentéssel fenyegetőző, rosszindulatú mamik és unatkozó pletykások is. És még sorolhatnám. Az ember próbál tűrni, mert nincs kedve konfrontálódni, de néha nehéz. Nekem is elérhetetlen álom, hogy elmehessek innen.
aug. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiderult,hogy a videkiek a teglalakast is panellakasnak hivjak. Pedig a ketto eg es fold. A tegla legatereszto,tartja a hideget illetve a meleget,a zajt tompitja. Nalam teljes csend van.
aug. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Újépítésű téglába költöztem panelból, a panelban nem szerettem lakni, mert furák voltak a szomszédok, hiába takarítottam ki koppra, akkor is alapból büdös volt a lakás mert átjött mások büdös kajaszaga a szellőzőn és valamiért a panelben tényleg mindig káposztát főznek az emberek, minden behallatszódott, ahogy kint pofáznak a lépcsőházban az emberek, a csótányokat sem lehetett elkerülni, nálam hiába nem volt retek, ha betelepszenek az épületbe, azoknak jó bármi mert a szappantól kezdve akármit megesznek, a lépcsőház is lehangoló volt, koszos és sötét. Mindez amúgy egy normális környéken volt, zöldövezet, átlag családok (csak azokból sem a jobb helyzetűek) szóval nem egy Havanna telepre kell gondolni, vagy nem tudom most melyik számít rossz környéknek.


A tégla teljesen más. Csend van, nyugalom, tiszta a lépcsőház, a kukatárolót heti kétszer teljesen kitakarítják, felmossák, ahogy a lifteket, egész lépcsőházat is. Ettől még lehetnek csótányok, de 3 év alatt egyel sem találkoztam. A falak és a bejárati ajtó is teljesen jól hangszigetel, volt, hogy arra nyitottam be, hogy a párom dübörgő zenére takarít, az ajtó előtt semmit nem hallottam belőle :D Szomszédokból sem hallok semmit, a lift előtt is alig találkozom emberekkel, kb olyan, mintha egyedül laknánk a szinten.

A 7-est annyiban cáfolnám, hogy az első itteni nyaramon NAGYON meleg volt, mert nem működött a klíma normálisan és a balfsz eredeti klímásaink nem tudták megcsinálni, de ez egy hatodik emeleti lakás teljes ablakokkal, és reggeltől kb 12-13 óráig idesüt a nap. (Garanciabukás ellenében kerestünk másik klímásokat, akiknek sikerült megoldani a problémát, úgyhogy mostmár minden oké.)

Teljesen más a kettő hangulata, panelban nem szívesen laknék többet, de a téglaépületeket szeretem. Gyerekkoromban belvárosi polgári lakásban laktunk, azt is szerettem, imádom a stílusukat, a magas belteret, nagy ajtókat stb és az lenne az első választásom, ha megint lakást keresnék és mondjuk lenne rá 100+ millió forintom, mert azokkal meg az a bajom, hogy az olcsóbbak is szépek, de nagyon gázos a lakóközösség néhány helyen, úgyhogy ott nagyon válogatni kellene, melyik épületben, melyik utcában veszek lakást.

aug. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

A lakás, amelyben lakom, jó elrendezésű.

Azért nem szeretek itt lakni, mert a feleségem egy olyan ember, aki minden vízszintes felületre pakol valamit, amíg épp csak le nem esik a legfelső tárgy. Egy poharat nem lehet sehová biztonságban letenni, - gyakorlatilag egy raktárban érzem magam, nem egy lakásban, amely otthonként szolgálhatna, ahol az ember megpihenhet nyugalomban, békében. A másik "nem szeretem" részlet, hogy a legfelső emelet tetejét reggeltől estig süti a Nap folyamatosan és három égtáj felől is kapjuk az "áldást" - napszaktól függően, - ha az időjárás éppen a napsütésnek kedvez! Ennek a hatása abban teljesedik ki, hogy az átforrósodott tető, ill. oldalfalak olyan szinten tolják befelé - főleg éjjel - a meleget, hogy a könnyező pálma zokogva rohant ki mellettem a bejárati ajtón, amikor kinyitottam! Erre légkondicionáló berendezéssel válaszoltunk, de az meg zabálja az áramot! Ez van!

aug. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szeretek. Nekem bejön.

A két legnagyobb hátrány (nálunk): Nyáron nagyon meleg, mert nincs szigetelve a ház. Klíma nélkül 32 fok lenne hónapokon keresztül. És jön a cigiszag a szomszédoktól. De ezen kívül nálunk semmi más hatalmas nagy probléma nincs se a házzal, se a lakókkal, se a szomszédokkal. Nem zajosak, nem balhésak, nincs büdös kajaszag, nincs ordibálás, nincs csótány, szerintem nagyjából rendben van a ház is meg a lakóközösség is. Viszont ezzel szemben sokkal több az előnye a hátrányokkal szemben, kevés munka van vele és viszonylag olcsó a fenntartása. Jó a közlekedés, bolt a közelben, erkélyen lehet egy kicsit matatni is, kertészkedni pár négyzetméteren, télen nem kell a fűtéssel kínlódni, a rendelkezésre álló tér kettőnk számára pont ideális, kettőnkre nem kell 170 m2, ha meg elutazunk, bezárjuk magunk mögött az ajtót és nincs gondunk semmire. Se kertre, se háziállatokra, se természeti károkra, viharkárokra. Én szeretem. Nekünk kényelmes.

szept. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!