Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen kapcsolat lehet ez?

Milyen kapcsolat lehet ez?

Figyelt kérdés

Fültanúja voltam nemrég, egy kávéautomatánál való sorbanállásnál.

Egy pár volt, gyerekkel. A férfi nyomogatta az automatát. A felesége pedig így kérte a kávét: MEGENGEDSZ egy vaníliás kávét?

Azt hittem, a férfi majd pöffeszkedni fog és nagy kegyesen "megengedi", de nem, tök normális hapsinak tűnt, már nyomta is be a kívánt cuccot a nőnek, hogy persze, igyál csak.

Utána se hallottam őt nagyhangúskodni, semmi különös nem volt. Mondhatni, hogy ráadásul szerény, visszafogott is volt mindkettőjükkel (a nővel és a gyerekkel), nem tűnt elnyomónak.


Akkor pedig nem értem, mi szükség erre, hogy egy 300 Ft-os tételt engedélyeztetni kelljen. Még ha külön kasszán is vannak, akkor is máshogy jön ki egy "veszel nekem egy vaníliás kávét?" mondat, ha meg közös a kassza, akkor meg főleg furcsa.


S ami még szembetűnő volt, hogy amilyen nyuszi volt a nő a férfivel szemben (a többi mondatában is halkszavú: így édesem, úgy édesem), olyan szigorú és hirtelen haragú volt a gyerekkel szemben. Ott egyből stílust váltott, élesváltással meghallottuk a hangját is, ahogy ráordított szegény gyerekre, hogy már elege van, mikor az nem tudott lejönni segítség nélkül arról a játékról, ahova eleve ők tették fel, hogy játsszon, amíg ők kávéznak.

A férfi még ekkor sem szólt egy rossz szót sem, csak levette a gyereket a játékról szó nélkül.


Mi szüksége lehet erre a viselkedésre a nőnek? Persze, ennyiből még egyáltalán nem látunk bele a család életébe.


aug. 27. 16:40
1 2
 11/12 anonim válasza:
Pedig van ráció abban amit 4#ír. Vidéken így aztmondják. Vagy nyomsz egy ..., meg vannak még biztos furcsa szóhasználatok erre. Te vagy is ti nem éretettétek ezt csak. Felesleges ezen lovagolni. Tessék egy jópofa szó neked!
aug. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim vidéken ugyanígy mondják. Amíg kotyogós kávéfőzőjük volt, addig lefőztek egy kávét, most, hogy van nekik automata, ahol csak a gombot kell megnyomni, leengednek egy kávét. A kádba a vizet meg megengedik. Nem engedélyt kérnek a másiktól a fürdésre, hanem arra kérik meg, hogy nyissa meg a csapot, kezdje el engedni a vizet, amíg ők mást csinálnak.
aug. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!