Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A kézírás eltűnik a világból?

A kézírás eltűnik a világból?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam több országban, pl az USA-ban, ahol nagyon előrehaladott állapotban van a digitalizáció már nem tanulnak kézírást a gyerekek. Mondjuk sok mindent megkönnyítenek az okos eszközök, de sokak szerint ezek olyan finom motorikus mozgások, amik hasznosak lennének a fejlődésben. Régen az iskolában még jegyet is adtak a szépírásra. A nyomtatott sajtó megszűnését is kb 20 év múlva várják. Szerintetek ez lesz az irány?

aug. 23. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Ezt a férjem jósolta évekkel ezelőtt.
aug. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még sokáig nem.
aug. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Már 15 éve is úgy vittem egy önéletrajzot, hogy kézzel írtam technikai okok miatt, nem tudtam nyomtatni, elmenni valahova nem volt idő, stb.

A csaj aki interjúztatott, úgy meghatódott ezen, hogy egyből mondta, hogy ezt elteszi emlékbe, és ad egy esélyt. Fel is vettek.

aug. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
25%

Rendszeresen utoljára egyetemistaként írtam kézzel. Bő húsz éve.

Szerintem az emberek 99%-ka 99%-ban csak az aláírását írja kézzel, de lassan az is felesleges lesz.


Nem baj ez. A finommotoros képességeket meg ki lehet váltani más mozgással.

aug. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Seila ***** válasza:
28%

Én szeretek írni és kézzel írott levelet, képeslapot is szoktam írni, mert levelezek pár emberrel.

Bevásárláshoz a listát is kézzel szoktam írni, főleg ceruzával.

aug. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Nem tűnik el, de jelentősen visszaszorult már eddig is.


Az USA-ban egyébként nincs olyan nagyon előrehaladott állapotban a digitalizáció, sok EU-s ország megelőzi. Még az internetkapcsolatok minősége is gyengébb ott, mint itt, vannak olyan helyek, ahol még a régi, analóg telefonvonalat használják netezésre.

aug. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sem fog eltűnni teljesen, azonban még kevesebben fogják majd napi szinten kézzel írni a dolgokat.


Én amúgy még mindig füzetbe jegyzetelek egyetemi órákon, bevásárlólistát is kézzel írom, utóbbit szüleim is így csinálják. Viszont az előbbire egyre kevesebb példát látok egyetemen. Sokan amúgy nem is nagyon jegyzetelnek, de az más tészta.

aug. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!