Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezt vajon én idéztem elő...

Ezt vajon én idéztem elő kistesómnál?

Figyelt kérdés

2 héttel ezelőtt nagyon későn értem haza hajnalban, azonban másnap reggel úgy volt megbeszélve, hogy egész nap én vigyázok a 7 éves húgomra.


Azonban ő nagyon korán kelő, úgyhogy 1,5 órát aludtam kb amikor már reggel 6kor nyitott be hozzám, hogy "ébresztő! Gyere le hozzám."


Én ekkor mondtam neki, hogy hagyjál még aludni egy picit, majd megyek.

Ezután elkezdett torka szakadtából sikítani majd keservesen sírni. Visítás, sírás közepette ordította rémülten, hogy "anya! Anya! Nem kel fel, nem akar felkelni, anya!!!"


Ekkor anya már elindult dolgozni, úgyhogy egyedül volt velem.

Ezután kb 1 óra telt el amire nem emlékszem, utána felkeltem és lementem hozzá. A húgom ott volt összekuporodva a nappaliban a kanapén, már akkor nem sírt. Majd utána mondtam neki, hogy mostmár itt vagyok. Ezután nem is volt semmi baja.


Azonban ettől a naptól kezdve hirtelen elkezdett nagyon sűrűn wcre járni. 20-30x ment ki, de abból pisilni ténylegesen csak egy párszor pisilt. Azóta minden nap ez van, ha elindulunk hosszabb útra meg kell állni 20 percenként vele és esténként is miután lefekszik aludni még 6x elmegy a wcre amíg ténylegesen elalszik. Pedig abból a hatból csak egyszer pisil.


Korábban volt már hasonló dolog nála, akkor pszichésen volt ez, megrázkódtatás érte az óvodában, de ezt kinőtte és sikerült elhagyni. Ésmost azóta amióta ez történt újra előjött.


Én okoztam volna ezt neki azzal, hogy nem bírtam felkelni hozzá?



aug. 1. 21:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Mekkora hisztérika
aug. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Én ilyenkor mikor tudom hogy ki leszek elmagyarázom hogy lehet nem birok felkelni amikor ő, ne ijedjen meg, játsszon itt a szobámban nyugodtan és ha valami fontos rázzon fel. Egy gyerek simán megijedhet.
aug. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon hisztis. Ne szórakozz már, az én fiam ennyi idősen már rég lábujjhegyen osont le reggel, hogy nézesse a nappaliban a mesét, és közben titokban csokit ehessen.

Gyerek akkor lesz hirtelen éhes, szomjas, pisis ha nem akar aludni, ez teljesen normális dolog, csak erről már rég le kellett volna nevelni.

aug. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#2 Ezt én mindig elmondom neki amikor ilyen van.


Erre ő még este úgy reagál, hogy elkezd torka szakadtából sikítani, hogy "neeeeem! Fel fogsz kelni!!" és csak visít visít, ordít anyámnak, hogy megy vele dolgozni. Anyám teljesen kimerülten szintén már néha ordít vele, hogy fejezze be mert elege van, hogy minden este ez a cirkusz megy. Aztán ha nagyon eldurran már anyámnak is az agya akkor olyat mond, hogy "takarodjál le apádhoz te kis korcs"


Pedig anyám sose volt rossz anya, most se lenne az, csak nagyon későn jött a tesóm. Majd 20 év különbség van közöttünk. Aztán már én is dolgozom, anyámnak olyan munkahelye van, hogy hol 24 órázik, hol 12 órázik. És már az idegei neki is kivannak lassan 50 évesen.


Teljesen ég és föld viselkedésben a húgom, illetve én amikor annyi idős voltam. Nyilván ennek nagy szerepe van abban, hogy engemet anyám 23 évesen szült, őt meg 41 évesen.

aug. 1. 22:05
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Szokásos hiszti.
aug. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A húgod nagyon el van kényeztetve, vagy inkább rá lett hagyva minden.

Olyan nincs, hogy ezt lehet hagyni, hogy egy 7 éves terrorban tartja minden este a családot. Más már a türelem a gyerek felé 20 és 40 évesen, de ettől függetlenül nagyon következetesnek kell lenni.

És a végén még anyád odavág valami szép mondatot, amitől még több frusztráció lesz a gyerekben.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak, nem miattad van, de rájött, hogy a "pisilni kell" egy remek eszköz, hogy vele foglalkozzanak.

aug. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

Téged fognak kihozni hibásnak, mert egy elkényeztetett gyerek és nem fogják beismerni, hogy ez az ő hibájuk.

Én is megkaptam anno, hogy a húgomnak rossz példát mutattam, azért lett egy hisztérika. Közben egész életében rá volt hagyva minden, míg engem ütöttek-vertek, addig ő ezeb jókat kuncogott. Igaz, őt nem hagytam megütni, egyszer nekikentem anyámnak, amikor meg akarta őt is taposni. Szép család, nagy család ...

aug. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

persze hogy ég és föld, egyet visít, és máris mindenki pattan, hogy kinyalja a sggét...

megrázkódtatás, a fszom, te is jó nagy hülye vagy, hogy az elsős kishúgod ilyen baromságokkal beetet majd harmincéves létedre, ha jól számolom... tudod mikor érti meg egy gyerek, hogy a szundikáló felnőttnek még nincs kedve hozzá? kb négy-ötéves korban, legkésőbb. senki nem lesz lelkibeteg attól, hogy a gondviselője hajnali hatkor visszaküldi őt legózni vagy mesét nézni, mert még pihenni szeretne.

aug. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom eldönteni, hogy a kislány eddig le volt tojva és csinál amit akar, vagy ugrott mindenki az első hisztire.

Abból, hogy "megrázkódtatás érte az óvodában, de ezt kinőtte", az elsőre tippelek.

Semmiképp sem a te hibád.

aug. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Ugyan már. Az én lanyom is hisztis, meg ijedos. De azért azt felfogja, hogy alszok és békén hagy, közben felzabalja az összes csokit, mesét néz.
aug. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!