Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon szarul vagyok mentálisa...

Nagyon szarul vagyok mentálisan, mit tehetnék?(a pszichológuson kívül-ott már voltam, de nem segített)

Figyelt kérdés

Németországban lakok kb 5 éve a szüleimmel. A nyelvvel mostmár nagyon nincs bajom, úgyhogy szerintem nem ez a probléma. Egy éve végeztem a tizedikkel, legjobb tanuló voltam, tavaly volt életem legjobb éve. És itt iskola csak 10. osztályig van, utána szakiskola, munka vagy nagyon magas szintű iskola az opció. Én bevállaltam a magas szintű sulit, a jegyeim le romlottak, mert nem marad meg a fejemben semmi, mindegy mennyit tanulok elfelejtem másnapra. A barátnőimmel megszakítottam a kapcsolatot mert egy másik lányt egyfolytában csesztettek és én az ilyent nem szeretem. Egyetlen örömöm a barátom, aki úgy szeret, hogy úgy szeretve még nem voltam, már ettől a gondolattól is elfog a sírás. Csak az a baj, hogy távkapcsolat van vagyunk és 4 órára lakik tőlem ezért csak szombatonként láthatjuk egymást. A nyarat viszont együtt tölthettük Erdélyben, ahonnan származom(itt Németországban 6 hét a nyári vakáció-abból 5-öt ketten voltunk) és tegnap jöttem haza. A szüleim amióta hazajöttem ignorálnak, ha köszönök nem köszönnek vissza és egy szót se szólnak hozzám, mert megtudták, hogy lefeküdtem a barátommal(18 éves vagyok) és ezért hozzám se szólnak. Anyum pedig úgy elrakta a macit amit a barátomtól kaptam legelső találkozásunk kor, hogy nem kapom sehol, pedig tudja, hogy mennyit jelent nekem az a maci. Nagyon szeretem a barátom és ő is engem. Ha nincs velem nagyon elveszettnek érzem magam. Most is eljöttem egyet sétálni, mert az régebb mindig feldobott, de ahogy ő eszembe jutott, megint egyből elkezdtem sírni. Félek most a sulitól is mert tudom hogy rohadt nehéz lesz és ha tavaly már rontottam, amikor még nem volt ilyen nehéz, akkor mi lesz idén?

Akármit csinálok, akárhol, fog el a bőgés és nem tudom, hogy hogy mászhatnék ki ebből.


júl. 31. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom, bár tudnék segíteni! :(
júl. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

Amennyiben hívő vagy (legalábbis nem zárkózol el tőle teljesen), paphoz, lelkészhez is fordulhatsz segítségért.

Ha nem, akkor segíthet a meditáció, autogén tréning vagy agykontroll elsajátítása.

Esetleg egy másik pszichológus. Vannak köztük rossz szakemberek is.

júl. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Nem tudsz a barátodhoz költözni ott folytatni a sulit?
júl. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Keress másik pszichológust. De előtte azt tisztázd magadban, hogy nem a pszichológus tesz rendbe, hanem csak rávezet arra az útra, hogy magadat rendbe tedd. Mivel a szándékod megvan, ezért ajánlom, keress másik szakembert. Nem mindenki találja meg rögtön azt a pszichológust, akivel együtt tud dolgozni. Én sem találtam meg elsőre. Autoning tréning tényleg szuper, amit a 2es írt. Végül rajram is az segített.

A szüleidnek meg csak gratulálni tudok. Mikor kellett volna szerintük elkezdened nemi életet élni? 30+ évesen, vagy mit gondoltak? Meg hogy észre sem veszik, hogy depressziós vagy... Nekik sem ártana egy terápia.

júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Paphoz semmiképp.


Gyerek vagy még, a szüleid meg a tipikus vérszívó/mártir kombinációt nyomják.


Az lenne a legjobb, ha a barátodhoz költöznél, de naív is vagy, ezért ez sem egyszerű. Emellett mivel nem te vagy a legélesebb kés a fiókban, érdemes lenne egy megfelelő iskola kiválasztása. Szóval több irányból kell ezt a kérdést megközelíteni.

júl. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Hippodrom válasza:
Szerintem először beszélgess el a szüleiddel.Nyíltan őszintén.Arról,hogy min mész keresztül,milyen lelki állapotban vagy(bár ezen már biztos túl vagy,mert már voltál pszichológusnál),hogy érzed magad külföldön,hogy a barátod az egyetlen örömöd stb.Ha kell beszéljetek gyakrabban,akár minden nap is a szüleiddel.Pszichológushoz pedig sokszor kell menni,pár alkalom semmit nem ér.Tudnak tanulástechnikai ötleteket is adni,vannak csoportos tréningek stb.Nem szabad hamar feladni,hagyj időt a javulásra.Próbáld magad lekötni,sportolj,találj hobbit,játsz online(ott jókat lehet egy jó társasággal szórakozni).Kösd le az elméd minél kevesebbet agyalj.Lehet,hogy ez mind sablon szöveg,de egy próbát megérnek.
júl. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Az ilyen szülőkkel nem sokra megy. Ez a típus nem támogató, hanem vérszívó. Ronda rosszindulatú és bosszúálló. Ha a kaján vigyorukat nem akarja látni ne tegyen ilyet. Én azt is tudom miért csinálják ezt vele: mert a kérdező feladata lesz a szülei körül ugrálni míg 95 éves korukban el nem patkolnak.
júl. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nagykorú vagy, nem tudnátok összeköltözni a fiúval? Egyszerűen nekem is a szívem szakad meg, ahogy olvasom a soraidat. Egy tök normális, intelligens, értelmes lány, aki nem leszbosz, nem kufircol jobbra-balra, de van udvarlója. És istenem, nem a tempplomba járnak, hanem van testiség is. Gondolom anyukád szűzen ment férjhez. Ja, szerintem nem.

Én konkrétan elgodnolkodnék, hogy ahol a srác lakik, odaköltözni és ott folytatni. Suli mellett annyi melót nem lehet válalni, hogy egy fél albi meg a kaja kijöjjön?

júl. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudsz a barátodhoz költözni? A szüleid tipikus vérszivók,egyre pofátlanabbak és kefyetlenebbek lesznek. Náluk bárkinél jobb lakni.
júl. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!