Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha este van fürdés, akkor...

Ha este van fürdés, akkor reggel minek a mosdás?

Figyelt kérdés

Eszembe jutott egy régi emlék a gyerekkoromból. A szüleim a születésem után nem sokkal elváltak, apámmal nem volt szoros kapcsolatom, ritkán találkoztunk és akkor is fagyos volt a hangulat.

Ennek ellenére nyáron nála töltöttem két hetet. Az első este szokás szerint megfürödtem (már voltam akkora, hogy tudtam egyedül fürödni), másnap reggel pedig ébredés után egy kis hideg vízzel megmostam az arcom. Amikor kimentem a fürdőszobából, apám visszazavart, mert szerinte ennyi idő alatt nem lehet rendesen megmosdani. Zavarba jöttem és visszamentem a fürdőszobába, de igazából csak az időt húztam, fogalmam se volt, hogy most akkor miből kéne állnia a mosdásnak az ő elképzelése szerint, hiszen este már fürödtem, az ágyban pedig nem lettem koszos. Nem is mertem tőle megkérdezni.

Ez már nagyon régen volt, de hirtelen valahogy felszínre tört bennem ez az emlék és továbbra sem értem, mit kellett volna csinálnom. Más egy órát tölt reggel és este is a fürdőszobában? Mivel?



júl. 25. 15:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én pont a kádba hajolgatást untam meg, egyszerűbb számomra beállni zuhany alá és gyorsan lecsapatni magamat egyben.
júl. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Éjszaka folyik a nyálad, csipás lesz a szemed. Leizzadsz, a szervezet ilyenkor szabadul meg sok méreganyagtól is. A szánk sem feltétlen rózsa illatú, hiába mosunk figat lefekvés előtt. Elég igénytelen, aki ezeket nem érzékeli magán. Én nem érzem magam komfortosan, amig nem mosakszom vagy fürdök meg alaposan reggel.
júl. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Arcmosástól felébredek.
júl. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
74%

A reggeli zuhanyzás alap, egyrészt a reggeli wc-használat miatt, másrészt az éjszakai izzadás miatt, harmadreszt felfrissít.

Izzadósabbaknak ezen felül a reggeli hajmosás is több komfortot ad, mert hiába mossa meg este, ha éjszaka izzad, akkor a haja se lesz reggelre olyan selymes.

júl. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Reggel amíg nem mosakszom, érzem, hogy olyan fura az arcbőröm...kellemetlen érzés. A legfontosabb nekem reggel a tisztálkodás, jibban frissít, mint egy kv.
júl. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk apáddal sem tudok egyetérteni, tipikusan az, aki csak bszogat ahelyett, hogy elmagyarázna valamit.

De ettől függetlenül az ember éjszaka is izzad, adott esetben zsírosodik a bőre, én például kifejezetten kellemetlenül érzem magam, ha nem tudok reggel letusolni.

júl. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Most már értem, miért volt olyan büdös a buszon reggelenként. Hála az égnek, már régóta nem részesülök ebben az élményben.

N

júl. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!