Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lenne praktikus hajléktala...

Mit lenne praktikus hajléktalanoknak venni?

Figyelt kérdés
17 vagyok, kitaláltam hogy segíteni szeretnék a zsebpénzem egy részéből a hajléktalanoknak. De mit lenne érdemes venni? Elsősorban élelmiszerre gondolok

júl. 16. 10:32
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%

"Nem volt ott, visszajövök este fele"


Úgy ne vegyél neki hogy nincs ott, először beszélj vele, mondd meg neki hogy várjon meg, mindjárt jössz. Akkor lehet neki vinni, vásárolni dolgokat mert ezek az emberek kóricálnak, itt a jó idő, nem fognak tespedni a melegedőkben, szállókon, akárhol. Ha meg nem jár sehova akkor csak sétál egyet. De általában a kintieknek van egy fix helyük, azt kell kideríteni hogy hol száll meg.


A hajléktalan az általában intézményekben van, a kezdő motoros-alulinformált vagy csöves meg az utcákon.

júl. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
#21 Nem volt olyan egyszerű mert nem éppen a közelben lakom, de amúgy teljesen jogos lenne
júl. 17. 09:19
 23/35 anonim ***** válasza:
Ha kérdésed van szólj: szakmabeli vagyok!
júl. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Semmit! Nem a te feladatod gondoskodni róluk!

Más kérdés, hogy aki kompetens ebben a témakörben, az meg nem (eleget) tesz az ügyben!

júl. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
#24 Az nagyon jó hogy nem az én feladatom de sajnos mindenki így gondolkodik :((
júl. 17. 20:17
 26/35 anonim ***** válasza:

Ez egy végtelen történet, amelyet te - az egyén szintjén - nem tudsz megoldani, ha megfeszülsz sem! Nem tudom, hol élsz, de Magyarország fővárosában minden jelzőlámpánál, minden nagyobb parkolóban, aluljáróban, parkban hemzsegnek a hajléktalanok és mindegyiknek csak az ő kicsi 200 forintja kellene, - amely az első alkalommal megáll még a kérés/elfogadás szintjén, de ezt követően a követelés szintjére lép! Az sem kicsit ellentmondásos, hogy mindenütt jelen lenni sokuknak van energiája, de megpróbálni elhelyezkedni valahol annál kevesebb, - persze ebben támogatja őket teljes mellszélességben az összes munkáltató is (, mert egyáltalán nem hajlandóak szóba állni állandó lakcímmel nem rendelkező emberekkel) és az állam is (, mert neki meg eszébe sincs bármit is tenni annak érdekében, hogy ez a helyzet megváltozzon) az urizálás fáradalmainak árnyékában.

Ezt a háborút "fecskeként " nem nyerheted meg, - egy feneketlen pénzes kút, amelybe ha a Dáriusz kincsét hordod talicskával, sem elég!

Nem jellemző, hogy az ilyen irányú jó cselekedetet valaha meghálálja neked valaki, ám annál hamarabb szerzel ellenségeket vele!

Élet tapasztalt emberként írom ezt neked, - megéltem ezt-azt, mielőtt megfogalmazódtak bennem a leírtak!

Nem a te feladatod olyan embereket pesztrálni, akiknek a többsége az önhibájából került az utcára és még csak a hajlandóság sincs meg legtöbbjükben, hogy megpróbáljanak kezdeni magukkal valamit!

Tudod, ott már nincs sok tennivalója kívülállónak, ahol egy liter bor/egy spangli/egy löket többet ér, mint bármi más!

júl. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
54%

Vagy éppen fogd fel úgy hogy te vagy az egyetlen érzékeny, segítőkész ember a sok szociálisan érzéketlen közül a környéken. Tudod minden nézőpont kérdése.


Van akit nem hagy hidegen mások szenvedése, az talán még önkéntesnek is elmegy egy szervezethez, pl:


[link]

júl. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
77%

"Tudod, ott már nincs sok tennivalója kívülállónak, ahol egy liter bor/egy spangli/egy löket többet ér, mint bármi más!"


Ez igaz, de azt azért ne felejtsük el hogy enni, inni mindig adni kell, meg kell egy fedél a fej fölé hogy maradjon némi méltósága annak az embernek.


Szervezeti szinten hagyjuk, de az egyéni cselekedeteket azért nem becsülném le!


A tanulmányokból kiderül hogy sokan ilyen helyzetben feladják, csőlátás alakul ki és annak az embernek lehet hogy már tényleg nincs másra szüksége csak egy tál ételre, egy pohár italra, egy takaróra és egy fedélre.


Sokan az utcán fagynak meg az igénytelenségtől és a büszkeségtől mert nem mennek be az intézményekbe és a segítséget is elutasítják, de pont ezért mert annyira feladják!


Az én meglátásom szerint az alapvető fiziológiai szükségleteket (Maslow piramis legalja) nem szabad figyelmen kívül hagyni.

júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
júl. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 kürtőskalácska ***** válasza:
Egy olyan hűtős fém kulacsot amit újra tud tölteni és valamennyire hűtve tartja a vizet
júl. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!