Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lenne praktikus hajléktala...

Mit lenne praktikus hajléktalanoknak venni?

Figyelt kérdés
17 vagyok, kitaláltam hogy segíteni szeretnék a zsebpénzem egy részéből a hajléktalanoknak. De mit lenne érdemes venni? Elsősorban élelmiszerre gondolok

júl. 16. 10:32
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
63%
Tartós élelmiszert ami nem romlik meg, esetleg kínaiban olcsóbb ruhadarabokat évszaknak megfelelően. Szép gondolat tőled🥰
júl. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
82%

Az élelmiszerrel az a baj, hogy csak elodázod az igazi gondjukat. Meddig elég? 1 napra? 1 hétre? Utána megint éheznek.

Nekik tényleges pszichológiai (esetenként pszichiátriai) segítségre lenne szükségük, hogy AKARJANAK is kimászni a gödörből. Sokan beleragadnak a kilátástalanságba, depresszióba, addikcióba, és nem akarnak belőle kikerülni, releváns segítséget meg kevesen kapnak.

Szép dolog, hogy szeretnél segíteni, de érdemben kevés vagy hozzá :(

júl. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
90%
ciginek,piának örülnek a legjobban-de szerintem ne babusgasd őket,költsd magadra a pénzed.
júl. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Hajléktalanoknak vagy egy hajléktalan szervezetnek?

Ha maguknak a hajléktalanoknak, akkor nem jó a tartós élelmiszer, hiszen abból nem nagyon tud magával cipelni sokat. Meg nem tud mit kezdeni pl. liszttel, cukorral. Nem főznek.

Szóval jó lenne tudni, hogy konkrétan kiken segítenél.

Pl. ha a lakókörnyezetedben vannak, vagy amerre szoktál járni, akkor érdemes nekik enni és inni adni. Nálunk a közeli téren fel-felbukkan egy. Őt meg szokta kérdezni egy szomszéd, hogy mit szeretne, aztán visz neki vizet, szendvicset.

júl. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:

Nekem ebben a melegben az jutott eszembe, hogy jól jönne nekik valamilyen kézi ventilátor. Ilyen kis egyszerű kínai cuccokra gondoltam, amit kézben lehet tartani, vagy van sapis is. Elemes, nem töltős. És persze elemet is kéne hozzá adni. És hideg víz, üdítő.

Télen pléd, termosz, tea.

júl. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Van egy 80 év körüli bácsi, a bolt előtt szokott koldulni :((( Elsősorban neki most, aztán később ha úgy lesz pénzem másnak is akár. Most tartok a boltba, majd leírom mit vettem végül
júl. 16. 11:30
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Most vízzel mindenképp segítenél.
júl. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Most jelenleg nekem is a hideg ital jut eszembe. Mast nem erdemes.
júl. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki vizet. Azzal segítesz neki most a legtöbbet.
júl. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Vettem 2 kispalackos vizet, amit újra tud tölteni, van kút a közelben, 5 kiflit, 1 doboz vajat meg egy kis pékárut. Most megyek megnézni ott van e.
júl. 16. 11:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!