Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt már valaha ilyen hosszú...

Volt már valaha ilyen hosszú kánikula Magyarországon?

Figyelt kérdés
Most már lassan 1 hete folyamatosan 35 fok feletti a hőmérséklet napközben, az utóbbi napokban a 40 fokot súrolja. Az előrejelzések szerint egészen jövő hét péntekig 37-40 fokos meleg lesz, utána is csak 32-35 fokra "hűl" a levegő előreláthatóan. Volt már valaha ilyen durva és hosszú hőhullám Magyarországon? Nekem nem rémlik olyan év amikor 2-3 héten keresztül folyamatosan 35-40 fok volt.
júl. 13. 06:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
#9 és a téli hidegben mit lehet élvezni?
júl. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
#11 hogy jön ide a téli hideg? Egyébként igazi hideg tél Magyarországon sok éve nem is volt már.
júl. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12, azért ez nem teljesen igaz. A tavalyi tél (2023) szerintem elég télies volt.

Nyílván már nem volt az a tél, mint pl a kilencvenes években, de azért az előtte években sokszor december után esett csak a hó kb 5 percig, 2023-ban meg azért elég télies volt. Még mosolyogtam is, mert szeptemberben meg voltam ijedve, hogy meleg telünk lesz, elvégre szeptemberben még tartott a nyárias idő és októberben is csak enyhült valamicskét, aztán bumm, berobbant a hideg.

júl. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az évszakokat váró dalokra és a versekre amiket kiskorunkban tanítottak nekünk is érdenes emlékezni.

Mindig mondják, hogy panaszkodunk az időre, de emlékszem, novemberben már arról kántáltunk, hogy legyen végre szép fehér táj, februárban meg arról, hogy nem akarunk tovább dideregni a cipőnk mindig lucskos-mocskos, tavaszt akarunk. Akármilyen évszak végén jártunk, már versekben és dalokban a következőt vártuk, amik mindig arról szóltak, hogy a jelenlegi évszakot szidtuk és a következőnek zengtünk ódákat.

júl. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én örülök hogy nyár van de azért imádkozok 1-2 fok visszaesésért. A kora őszt is még elviselem, egyszóval szeretem ha jó idő van!
júl. 15. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
2012 kezdésnek de hűs hajnalok esők voltak, majd 2013 2015 2017 2021-22 brutalis , tavalyi esősebb volt mint ez de 7 tartos extra hőhullám...
júl. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem emlékszem hogy erősebb lett volna, ilyen még nem volt hogy a szobai hőmérőm 32 fokot mutat!
júl. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!