Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy-egy napra lemenni a...

Egy-egy napra lemenni a Balatonra az nem számít nyaralásnak?

Figyelt kérdés
Nálatok, hogy van ez? Amikor bekerültem az első munkahelyemre, ott szembesültem vele, hogy a munkatásaimnak csak az számít nyaralásnak, ami több napig tart, tehát ott is alszol valahol. Hát én akkor ezek szerint gyerekkoromban is csak kb 3-4 évente nyaraltam, mert többnyire egy-egy napokra mentünk, na nem csak a Balatonra, mindenfelé kirándulni, strandokra, Velencei-tóra stb. Én ehhez szoktam, nekem nem fura én amúgyse szeretek annyira idegen helyen aludni, de a párom is hasonlóan van ezzel a témával, pedig nincsenek megélhetési gondjaink, persze nem is vagyunk különösebben jómódúak. Idén nem megyünk több napra sehova. De amikor több napra megyünk belföldre nyaralni, akkor is én az utolsó pillanatban nézek valami olcsó szállást aztán kész. Úgyse fogunk a szálláson sok időt tölteni. De én kivagyok attól, hogy a munkahelyemen már legkésőbb április elején elkezdik kérdezgetni, hogy "na ki hova megy nyaralni idén??" És akkor áprilistól már ez a téma heti szinten, mert már a szállásokat nézegetik, hozzáteszem, olyan is akinél belföldről és pár napról van szó, mert az más ha egy hosszabb külföldi utat kell megszervezni, de ezt én nem értem. Elmennek 3-4 napra, aztán utána sehova és egész tavasszal ezt tervezgetik. Mi meg egész nyáron járkálunk a Balatonra meg különbözô strandokra, de ez nem számít nyaralásnak...

júl. 5. 09:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%
Hát én ha egy napos strandra megyek az nem " nyaralás" A nyaralást valóban az alatt értem hogy elmegyünk 3-7 napra. Ha 2 napra megyünk az " hétvégi" kiruccanás, ha pedig 1 naposra akkor az kirándulás/ strandolás.
júl. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
68%
11 vagyok azért kérdezgetik( pl áprilisban ki hova megy nyaralni,) akik külföldön nyaralnak, mert oda pl előre lekell foglalni hónapokkal.Anyáék Albániába mennek és már májusban lefoglalták augusztusra.
júl. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
De nem csak strandolás lehet a nyaralás, ez is kisarkítás. Nekem 80%-ban párommal városnézés és túra is lesz 3 napban.
júl. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A túrát kicsit pont meg fogom szívni a jövő heti 40 fokban. :-)
júl. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
68%
Az 1 nap nem nyaralás, nekem a 3 éjszaka valahol az is csak hosszú hétvége.Az én olvastam a a nyaralás minimum 4 éjszaka 5 nap.
júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%

Nem. Amikor csak 1-1 napra mész el valahova, akkor nem nyaralsz, csak kirándulsz, túrázol, leugrasz valahova fürdeni egyet. Mi régen minden hétvégén leugrottunk 1-1 napra fürdeni. Meg kirándulni, szintén 1 napra. A 3 nap ( általában péntek-vasárnap) az hosszú hétvége.


Én tudod, min vagyok fennakadva? Mikor egy ismerős panaszkodik, hogy idén nem mennek nyaralni, csak 2 hétre a Balatonra, meg minden hétvégét ott töltenek. Nekik csak a külföldi nyaralás számít annak.


Miért kell előre lefoglalni? Nem tudom, ki hogy van vele, de mi olcsóbb ( de tiszta, és a strandon van) szállást keresünk. Már tizenéve is le kellett foglalni legkésőbb március végéig. A munkahelyi üdülőt már februárban el kell kezdeni kérdezgetni, különben nem lesz hely.

Pár év kihagyás után 2-3 éve ismét az augusztusi bulira megyünk le 1 hétre. Na, az ideit már TAVALY!!! augusztusban be kellett íratni, hogy biztosan legyen szállásunk. És igen, talán lehetne találni később is, de biztos, hogy drágábban, másrészt, mint írtam, nem mindegy, hogy fél órákat mászkálunk fürdőcuccal, meg újabb fél órát állunk sorban a pénztárnál, vagy karszalaggal kikerüljük a tömeget, és mehetünk. Ugyanis a szállás a strand területén van.


Ja, és igen! Kell legalább 1 hét, míg kicsit ki tudod engedni a fáradt gőzt, és fel tud töltődni az ember.

júl. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

14+

Illetve az egész évi 5 üdülésem k.b. 15 napot tesz ki. Tehát akkor én egész évben nyaralok és így már kipihenem magamat. Istenem! :D :D

júl. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nálunk is az van hogy 1 napra elmegyünk azt jövünk is haza.
aug. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ez tipikusan olyan dolog, hogy tojni kell rá, ki mit gondol. Legyen már az embernek ennyi személyes szabadsága, hogy maga döntse el, mit tart nyaralásnak, és mit nem, na meg hogy milyen formáját preferálja annak.
aug. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#16 "Kell legalább 1 hét, míg kicsit ki tudod engedni a fáradt gőzt, és fel tud töltődni az ember."

Egyénfüggő, hogy kinek mire, és milyen mértékben van szüksége. Sokakaat egy klasszikus értelemben vett nyaralás jobban kimerít, mint ha csak otthon lennének. Lazítani meg nem csak a tengerparton lehet.

aug. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!