Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy-egy napra lemenni a...

Egy-egy napra lemenni a Balatonra az nem számít nyaralásnak?

Figyelt kérdés
Nálatok, hogy van ez? Amikor bekerültem az első munkahelyemre, ott szembesültem vele, hogy a munkatásaimnak csak az számít nyaralásnak, ami több napig tart, tehát ott is alszol valahol. Hát én akkor ezek szerint gyerekkoromban is csak kb 3-4 évente nyaraltam, mert többnyire egy-egy napokra mentünk, na nem csak a Balatonra, mindenfelé kirándulni, strandokra, Velencei-tóra stb. Én ehhez szoktam, nekem nem fura én amúgyse szeretek annyira idegen helyen aludni, de a párom is hasonlóan van ezzel a témával, pedig nincsenek megélhetési gondjaink, persze nem is vagyunk különösebben jómódúak. Idén nem megyünk több napra sehova. De amikor több napra megyünk belföldre nyaralni, akkor is én az utolsó pillanatban nézek valami olcsó szállást aztán kész. Úgyse fogunk a szálláson sok időt tölteni. De én kivagyok attól, hogy a munkahelyemen már legkésőbb április elején elkezdik kérdezgetni, hogy "na ki hova megy nyaralni idén??" És akkor áprilistól már ez a téma heti szinten, mert már a szállásokat nézegetik, hozzáteszem, olyan is akinél belföldről és pár napról van szó, mert az más ha egy hosszabb külföldi utat kell megszervezni, de ezt én nem értem. Elmennek 3-4 napra, aztán utána sehova és egész tavasszal ezt tervezgetik. Mi meg egész nyáron járkálunk a Balatonra meg különbözô strandokra, de ez nem számít nyaralásnak...

júl. 5. 09:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%

Az, hogy reggel elmész valahova, aztán este hazamész az nem nyaralás, hanem kirándulás.

Nyaralás az, amikor nem otthon alszol pár napot, vagy akár többet.



" De én kivagyok attól"

Egyéni szociális probléma. Változtass ezen. Nem értem egyébként, hogy mi bajod. Itt a nyár, a nyaralások időszaka, plusz a szabadságokat is ki kell venni. Ha nektek erre nincs igényetek, hogy több napra egyhuzamba elmenjetek valahova, akkor nem értem, hogy miért vagy ki..

júl. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

Nem nyaralás. Amit ti csináltok, az csak sima kirándulás. A nyaralás az, amit az első is leírt, hogy több napig tart. És igen, gyerekkorodban is csak 3-4 évente nyaraltál, a többin szimplán kirándulni voltatok.

Ahhoz meg hogy más mit csinál, hogy éli az életét stb. a világon semmi közöd.

júl. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%

Mindenkinek csak az számít nyaralásnak, ami legalább 1 hétig tart, de inkább kettőig.

Ennyi mindenképpen szükséges ahhoz, hogy kizökkenj az éves ritmusból, és meglegyen az éves pihenés.

Ha te ezt még nem próbáltad, akkor itt az ideje.

Az 1-2 napos hétvége alatt csak a heti fáradtságot tudod kipihenni.

júl. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%

Az nekem is max hétvége lenne nem nevezném nyaralásnak en sem az 1-2 napos semmiket.

Balatonra speciel el se indulnék így ha egyik nap megyunk másik nap jövünk.

júl. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
3: Nem szabható meg így és nincs ilyen hivatalos fogalom 1 héttel... 3 napra megyek nyaralni. Márpedig nyaralás lesz.
júl. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

5+

Az más helyzet, hogy én évente sokat utazok ilyen rövid időkkel. Nekem több üdülésem van és jól vagyok.

júl. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

"Nem szabható meg"

Valóban: mert ez kutatás eredménye. Egyszerűen 3 nap alatt nem lehet kipihenni az egész évet.

júl. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen mindegy, mi szamit minek. Az erdekes, te minek erzed. Vagy a kirakatnak elsz?
júl. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
27%

Az érzéseid becsaphatnak. Aztán csodálkozol, hogy miért vagy folyton szétszórt, fáradt, és miért nem tudod kipihenni magad.

De, ha lepontozol, akkor tuti, hogy igazad lesz, és el se fáradsz majd.

júl. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
mi is ilyen 4napokra szoktunk menni csak. anyám munkája kivitelezhetetlen időbeosztás szerint ami ninncs is igazából, de cserébe van hogy gyakrabban van itthon, pl délelőtt amikor mások irodába vannak, de bármikor megcsörrenhet a telefon, hogy most távol kell lenni pár napot, mivel egy elég fontos üzletembernek a személyiasszisztens titkárnője(neveket nem szeretnék mondani mivel ez egy névtelen kérdezős platform is egybe meg a személyiségjogok:)) idén kivételesen olaszba megyünk 3 napra- tavaly is ott voltunk de 4napot, azelőtt spanyolba is ennyit. idén azért felezeődik le a kint töltött idő mert tesóm gyakornok lett egy cégnél az egyetem miatt, és a minimum szabadság amit kérhet az 5nap+a hétvége ha jól tudom, és még ő is szeretne menni külföldre egyedül még a nyáron szóval fele családiasan, fele hét egyedül. időhiány ilyen... de meglehet oldani aki ügyes hogy tartalmasabb legyen a nyár annál mint aki 1hetet van külföldön egész nyáron és ennyi. ha sűrűn vannak ilyen 1-1-napos kiruccanások, itt ott, legyen az kempingezés, túrázás, fürdőzés, de akár itthon is vannak szép városok amit érdemes lehet még megnézni, akár baráttal, rokonnal, vagy egyedül is, esetleg szabadidős extrém sportok kipróbálása. mindegyiknek megvannak a szépségei. kreatívnak kell lenni. előre tervezni hónapokkal unalmas, ha nyár közbe jönnek ötletek random hogy na pakoljunk az izgalamsabb
júl. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!