Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolja néhány ember a...

Miért gondolja néhány ember a pszichés problémákat hisztinek? Miért terjedt el, hogy az ilyen embereknek egy nagy pofon kéne? Miért hiszik azt hogy ez megoldaná a problémát?

Figyelt kérdés
Neten sok mém van róla kikarikírozva.

júl. 4. 21:39
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ahogy észrevettem ez a mentalitás főleg az idősebbeknél van elterjedve.
júl. 4. 21:40
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Mert a múlt század közepén ragadtak.
júl. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ezt attól a néhány embertől kellene megkérdezni, akik így gondolják.
júl. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%
Nem rendelkezik minden ember empátiával+ az embernek saját maga a legfontosabb, az ő problémája akkor is túlszárnyalja a tiédet, ha nyilvánvaló, hogy nem.
júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Miért foglalkozol ilyen emberekkel? Csak akkor változna meg a véleményük, ha átélnék. Szóval feleslegesen foglalkozol a miértekkel...
júl. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Egyrészt az idősek gyerek vagy kamaszkora elég más volt. Az iskolában a nevelési módszer jóval eltért, de ami fontosabb, hogy voltak akik a háború alatt nőttek fel, rokonokat vesztettek el már fiatalon, nekik aztán egy mai 14 éves gyerek depressziója kutyafüle, amikor mondjuk 14 évesen nekik az apjuk halt meg egy csatában vagy a legjobb barátjukata szemük láttára lőtték szitává az utcán.


Másrészt azok akik most idősek, olyan világban nőttek fel, ahol ahogy befejezted a gimit vagy az általánost, dolgoztál is. Egyetemre már inkabb az ment, akinek megvolt az esze hozzá vagy konkrét elképzelése volt és a család tudta finanszírozni. Nem nagyon volt mit válogatni a munkaban, dolgoztál, mert ha nem, akkor éhen halt a családod és ezt a felelősséget már igen korán a nyakadba kellett venni, mert vagy haza kellett adnod a pénzt vagy 18 évesen már 1-2 gyerekes apa voltál.


Most ha valaki 18 évesen szül az felelőtlen, a mostani idősek fiatalkorában meg természetes volt és egy családapa nem mondhatta azt, hogy ő munkaképtelen, mert depressziós, ahogy a családanya sem engedhette meg magának ezt a luxust.


Ráadásul úgy éltek, hogy rengeteg mindent el kellett hallgatniuk. Akkor tök természetes volt nőként, hogy minden este s.ggrészeg a férjed, ha szerencséd volt, nem vert el és befogtad a szádat, hogy ne legyél szóbeszéd tárgya, plusz a te hibád is lett volna mások szemében, mert a férfi csak boldogtalan MIATTAD, ha megerőszakoltak, elhallgattad, mert különben megaláztak volna, ha nem vonzott a másik nem, megházasodtál a másik nemmel, nem volt mese, a válás tabu volt, ma meg olyan világban élünk, ahol si.án mondhatod, hogy anyád egy buliban ismerte meg az apádat, ahol jómagad is megfogantál és az apádat sosem ismerted.


Régen nem volt az, hogy me too, amit ma előszeretettel kiír mindenki amire egy férfi rákacsint. Régen te nem lehettél meleg most meg már az se baj, ha nem tudod eldönteni mi a nemed.

júl. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mert ők se normálisak. Az időben egy kicsit régebbre mint gondoljuk, térben pedig az urbstól távolabb kell menni ahhoz, hogy közelebb kerüljünk a normalitáshoz. Ahol nincs helye hisztinek , de nem is kellett eltitkolni, hogy például ütöttek vágtak, mert nem volt jellemző.
júl. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%
Én nem vagyok híve az erőszaknak, de mi ha hisztiztünk a 90-es évek végén, egy sima pofon lenyugtatott mindenkit a picsàba, és nem okozott lelki sérüléseket, mert tudtuk, hogy jogosan kaptuk. Mondjuk ennyi figyelemzavaros, ADHD, OCD, diszlexia, diszakármi gyerek nem is volt, mint a mostanság. Én nem azt mondom, hogy verjük a gyereket állandó jelleggel, de sok esetben szerintem pont a szigor és diszciplína hiánya miatt lesznek neveletlen kis taknyok, akiket rögtön diagnosztizálnak valami baromsággal.
júl. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

8, lehet hogy volt, de csak rámondták hogy hü.lye és annyi.


Amúgy nem értem miért lettem.a 0-ra pontozva, amikor az 1. Kommentelő nem érti az idősek körében miért elterjedt ez a jelenség én meg elmagyaráztam.


Tudnátok hány embernek kellett pszichológus meg minden dolgot túlélni, amit elképzelni sem mernétek?

júl. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
A legjobb az volna, ha egyáltalán nem lenne bántalmazás, de a 8-as mond valamit. Anyagi javakat tekintve soha nem éltünk ilyen jól, de ennyi beteg ember, arányaiban még soha nem volt a Földön és itt főleg mentálisan értendő. Ez a beteg létmód, amit nevezhetünk globális fogyasztói kapitalizmusnak, nemcsak a külső környezetünket emészti fel. Egy nagyon súlyos katasztrófahalmaz körvonalazódik. Rengeteg lokális példa van rá a történelemben, mi van akkor ha az ember túlfogyaszt. Csak ezek terjedelmében és az okozott kárt illetően eltörpülnek amellett ami most következik. Szerintem a kései Rómában hasonló mentális, erkölcsi és morális állapotok uralkodhattak, mint manapság a (túl)fogyasztói társadalomban. Konkrétan a kérdésre ezek nem hisztik, hanem lelki bénulások és elfajzások ebben a képtelen világban és versenyben. Az egyik azt mondja érezd magad lúzernek, ha lelkileg lebénulsz, a másik meg azt mondja segít neked hogy fejlődjél a fogyasztói létben. Egyik sem megoldás.
júl. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!