Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy fizikai munkás mindig...

Egy fizikai munkás mindig kevesebbet ér, mint egy szellemi munkás?

Figyelt kérdés
Számomra ez nem is kérdés, hogy ez így van. Most írok egy példát pl. egy bolti eladó, vendéglátós hol érne annyit, mint egy tanító, óvónő? Míg egy tanító mindig kapja a dicséreteket a munkája után addig egy boltost mégis hol becsülnek meg? Nekem meg jut a szar munka, ahol bele rúgnak az emberbe, pedig nem voltam olyan rossz tanuló, olyan 3-as, 4-es, és mégis egy senki vagyok.
júl. 3. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyira értelmetlen ez az összehasonlítgatás: mindenki munkája fontos, mert egyikünk nem létezik a másik nélkül.

Bár a mai magyar társadalom szerint mindenki h*e, rosszul végzi a munkáját, stb., stb., csak "én" vagyok a helikopter.

júl. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Már megint Te vagy, aki nem lehetett óvónő, mert nem szép a hangja?
júl. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mindenki munkája fontos. Az persze már más kérdés, hogy meg is fizetik e, vagy sem.
júl. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Egy fizikai munkás mindig kevesebbet ér, mint egy szellemi munkás?"


Ez nincs így. Baromság ez az állítás. Olyan mintha azt mondanád, hogy "Egy fmacska mindig kevesebbet ér, mint egy kutya." (vagy akár fordítva).


A fizikai munkás éppen annyit ér, mint egy szellemi munkás. Igaz másképpen vannak megfizetve. Néha a fizikai munkás és néha a szellemi munkás van jobban megfizetve. Egyértelműen nem lehet eldönteni az egész társadalmat nézve.

júl. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szellemi munkásnak számít egy adatrögzítő meg egy CERN-nél dolgozó vezető fizikus is, ebben a formában ennek a kérdésnek túl sok értelme nincs.
júl. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én ezt arra értem, hogy az emberek szemében többet ér egy szellemi munkás, mint egy fizikai. Én csak példákat írtam, de több szellemi munka van.
júl. 3. 18:30
 7/8 anonim ***** válasza:
@6 De fizikai meló is lehet mondjuk luxusautók egyedi belterezése. Kétlem, hogy bárki buta prolinak tartana egy olyan embert, aki ilyesmivel foglalkozik.
júl. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A munka az munka amit el kell végezni, de a diplomához nem feltétlenül jár intelligencia.
tegnap 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!