Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy közöljem "normálisan",...

Hogy közöljem "normálisan", hogy műtétem lesz?

Figyelt kérdés

Kérlek ne bántsatok, nem vagyok (annyira) hülye, csak nagyon szorongós...


Műtétem lesz július végén, altatásos. Szinte teljesen vagyok benne, hogy minden rendben lesz, viszont ugye van egy pirinyó esély rá, hogy mondjuk nem ébredek fel.


Abban a hónapban több online projektem van. Ezek ilyen szabadidős dolgok, nem munka vagy ilyesmi. Ezeket az embereket nem ismerem személyesen, tehát ha esetleg valami történne, akkor nem értesülnének róla. Olyan lenne, mintha egyszerűen faképnél hagytam volna őket. Fura módon ez az, ami a leginkább aggaszt.


Szeretnék szólni nekik, de azért elég morbid benyögni egy olyat, hogy "csá, lehet meghalok, ha eltűnnék akkor ez az oka"


Persze nem így, hanem valahogy úgy, ahogy a leírás elején körbeírtam. Az úgy okés, vagy esetleg túl durva lehet vadidegeneknek benyögni egy ilyet?


Az egyik projekt a háromból egy online szerepjáték, ahol jelentős mennyiségű és értékű cuccokat és karaktereket gyűjtöttem. Nekik egy "végrendeletet" is írnék (tudom, lehet hogy túlzás, de rossz belegondolni hogy a kemény munkám ott gyűjtse a virtuális port az elhagyatott profilomban) hogy mi legyen velük.


jún. 26. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Végrendeletet azért ne írj...

Bár nem tartozol elszámolással feléjük, de ha megnyugtat, annyit írj, hogy holnap kórházba megyek, várhatóan egy hét múlva jövök.

Ha nem jössz esetleg, akkor maguktól is rájönnek, hova lettél.

jún. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
"Szia! Lehet kicsit késni fogok a projekttel mert műtétem lesz."
jún. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Azt lehet közölni, hogy "egy darabig szünetel a blogom/vlogom akármim, mert műtétre megyek és a lábadozást offline töltöm". Ennyi.
jún. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
81%
Szerintem ez baromi furán venné ki magát. Egyszerűen csak beszélj egy családtaggal vagy bármilyen baráttal, hogy ha ne adj Isten bármi történik a műtéten, akkor egy lapon össze van írva, hogy kiket értesítsen erről. Szinte biztos, hogy nem kell majd használnia, de így legalább nyugodt lehet a lelkiismereted.
jún. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, félreérthető lehet. Nem fog szünetelni, aznap már haza is mehetek, csak az az egyetlen félelmem hogy nem ébredek fel az altatásból, és hiába fognak várni rám


A családtagos/barátos ötlet jó, bár amikor én veszítettem el egy családtagomat (orvosi hiba, azért félek én is ennyire, hiába tudom hogy nem valószínű) akkor lelkileg elég megterhelő lett volna még a halálhírével is körbehinteni a fórumokat

jún. 26. 11:50
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

A műtétet feltételezem nem most tudtad meg. Azaz az időpontját igen, de biztos már hónapok óta szó lehetett róla, hogy majd valamikor műtét lesz. Már jóval előbb jelezni érdemes hogy majd a nyár folyamán ez várható, még ha nincs is konkrét időpont.

Egszerűen odamész, és megmondod, ők meg felfogják, kész.

A félelmedről: ahhoz hatalmas balszerencse kell, hogy ne ébredj fel. Nem használnának altatásos módszert, ha a népesség fele belehalna.

jún. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Most tudtam meg, egy pici kellemetlenséget mentem megmutatni, és akkor derült ki hogy le kéne szedni.
jún. 26. 12:25
 8/9 kürtőskalácska ***** válasza:
100%

A felvettem lévők szerintem jókat mondták az hogy van egy minimális esély arra hogy elpatkolsz bármire elmondható.

De azért miután vége van a műtétnek írj majd ide hogy nincs semmi bajod.

jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oksi ♥
jún. 26. 13:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!