Miért szeretik az emberek a másik ember problémáját lekicsinyíteni?
Mindenkinek a saját problémája a legnagyobb. Viszont egy kívülálló sokkal reálisabban tudja látni érzelmileg a dolgot, mivel te elfogult vagy az adott témában.
Ez nem frusztráció.
Egyébként tényleg sokan bolhából csinálnak elefántot.
Mert a másiké mindig nagyobb. Mindenki a magáét tudja.
Sokadik ok: egy kívülálló könnyebben rátalál a gond megoldására, mint egy-, a problémában benne lévő valaki.
Sokan úgy érzik, hogy a saját és jelen problémájuk nagyobb, mint másé, többek közt az érzelmi torzítás miatt. De okozhatja ezt énközpontúság, empátiahiány, alacsony(abb) érzelmi intelligencia is, vagy ezek különféle mixe, keveréke.
Ő a saját életét éli, arra van teljes rálátása, azzal van igazán elfoglalva - de ez még így sem mentség arra, hogy a másikat bántsa, leszólja.
Ugyanakkor azt sem szabad elfelejteni, hogy sokan tényleg felnagyítják a gondjukat, és nem tudják sokszor reálisan felmérni, hogy valójában miről is van szó.
Sokan szeretnek is panaszkodni, aminek, ha belevegyülnek az érzelmek, főleg torzítás, vagy torzított kép lesz a vége.
Megesik, hogy valaki valamilyen, számára nem túl fair dolgot élt meg, teljesen rácuppan a témára, egyre jobban belelovallva magát, fel is húzva rajta magát, és a végére egy nem reális kép alakul ki belőle. Neki jelenleg az volt a legnagyobb gondja, azt töltötte ki a gondolatainak nagy részét, és nem tudja a másikét reálisan felmérni.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!