Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért okoz gondot a számolás,f...

Miért okoz gondot a számolás,felnőtt létemre?

Figyelt kérdés

Nagyon nem megy már a számolás,kb 1 éve észrevettem,hogy még könnyebb összeadások is problémát jelentenek,amit nem értek,mivel suliban nem voltam egy rossz tanuló. Matekból 3 as,többi tantárgy 4,angol nyelvből,pedig mindig dícséretes 5-sel zártak le. Mégcsak 26 éves vagyok,nagyon szégyenlem magam emiatt,mert odáig jutottam,hogy a boltban is,nagy erőfeszítés kell ahhoz,hogy kiszámoljam a visszajárót,az eredményeket képes vagyok 5x átszámolni ,hogy biztos legyek.

Valami gond lehet? Vagy csak egyszerűen meg butultam?


jún. 11. 04:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem használod ezért elkopott a tudás.
jún. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az 1. Válaszolóval; és szerintem vagyunk ezzel így egy páran, mármint azzal, hogy elszoktunk a fejszámolástól. Talán hozzászoktunk, hogy egyszerűbb műveletekhez is előkapjuk a mobilunkat.


Biztos, hogy nem elbutulásról van szó. :)

Szerintem fejleszthető a fejszámolási készség (képesség).

jún. 11. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A telefon az okos helyetted.
jún. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolj.
jún. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem használod, ezért elkopik. Ugyanez van amúgy pl a hangos olvasással is
jún. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Visszajárónál azonnal kerekíts fejben, akkor nagyjából rendben leszel, hogy ne tudjanak átvágni. Gyakorlásnak is jó, hogy tornáztasd az agyad.

Pl. fizetsz a boltban 8225 Ft-ot, tízezrest adsz. Nyilván nem lesz ott rögtön fejben forintra, hogy mennyit kapsz vissza, de arányaiban: 8x-re adtál 10-et, szóval kb. 2ezret kell visszakapj, hiszen a 8+2=10. Ez nem nagy számolás, ez megy pikkpakk fejben. De mivel valamivel többet fizetsz 8ezernél, ezért annyival kevesebb a visszajáró, nem egész 2ezer. Mínusz 200. Az 1800. Mínusz 25...

De ha csak odáig jutsz fejben, hogy kábé kétezer, már jó vagy annyiban, hogy kisebb eséllyel vágnak át.


Anno dolgoztam pénzzel, ott is ezt tanították. A gép kiszámol helyetted mindent (ott is), de nagy vonalakban legyenek meg a számok, ha bármi hiba csúszna a rendszerbe. Fenti példánál maradva, mégha nekiáll variálni a vásárló, hogy jajj adok aprót pluszban, akkor is maximum 2ezret kap vissza, tehát ha annál többet számolok/ír a gép, akkor már hiba van.

jún. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is hadilábon állok a fejszámolással. Gondolom gyakorolnom kellene.
jún. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
jún. 11. 12:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, én is ilyen vagyok. Az azon köre, ami a számolásért felelős, nem annyira erős, de jó hír, hogy ezt más tevékenységgel kompenzálja tutira.
jún. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!