Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azok az emberek a akik beleerő...

Azok az emberek a akik beleerőltetik a gyerekekbe azt az ételt amit nem szeret és fennhangon hangoztatják hogy mindent meg kell enni, ők vajon saját magok részére is készítenek olyan ételeket amiket nem szeretnek?

Figyelt kérdés
Ismerek néhány ilyen embert, egyedülálló ember is van köztük. Mégis mikor visszakérdeztem hogy ő vajon csinál-e pacalt vagy paradicsomlevest vagy bármit amit nem szeret, nem kaptam rá választ, max gúnyos vigyort és fejcsóválást.

jún. 8. 15:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ja, ezt adom :) Ha nagyon válogatós, akkor persze ez a sorsa, nem élhet cukron. De amúgy ja, én se értem miért erőltették a tökfőzeléket meg azt a rágós szóját (csórók voltak húst venni, így ezzel pótolták néha), pedig nem voltam válogatós. Krumplifőzeléken is elvoltam volna 😢
jún. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
Az más, ha ö maga csinál, meg megint más, ha valahol ezt kap és nem eszi meg.
jún. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Én azon vagyok, hogy a gyerek döntse el,hogy mennyit akar enni, és legyen tudatában annak, hogy mit szeret. De van egy határ. Amikor már inkább nem reggelizik csak mert a szendvics nem a kedvenc kenyeréből készült, meg csak a piros héjú almát eszi meg, a sárgát, zöldet nem, akkor már nekem is elfogy a türelmem.
jún. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk nem volt szó szerint beleerőltetés, de az volt a szabály, hogy mindent meg kell kóstolni, olyan nincs, hogy ránézésre jelentem ki, hogy nem ízlik. Ja meg nincs fújolás, úúútálom, pláne vendégségben, hanem udvarias “köszönöm, de ezt nem szeretem”.

Direkt nem főznék olyat, amit a gyerek utál, de ha egy hete még érdekes módon megfelelt, akkor így járt, max ehet helyette szendvicset. Ha az sem tetszik, akkor meg majd fog, ha éhes lesz.

jún. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azzal egyetértek, hogy nem kéne beleerőszakolni a gyerekbe a kaját, neki is lehetnek preferenciái és teljesen oké, ha van amit nem szeret. Viszont ha valaki tényleg válogatós, akkor megértem, ha nem hagyják rá, mert mégsem élhet édességen és rántotthúson. Ha csak azt erőltetik, hogy kóstolja meg, az szerintem teljesen oké és akkor lehet kiderül, hogy nyersen nem ízlett neki a répa, de levesben már megeszi vagy nem kell neki a brokkoli, de sajtszósszal leöntve már jó.
jún. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De mikor megkóstolja az a gyerek, eszik belőle és úgysem ízlik neki, miért kell beleerőltetni? Miért nem lehet hagyni hogy neegyen belőle, vagy az ő részére mást csinálni mondjuk ebédre. Ha pl undorodik a spenóttól vagy a főzeléktől, miért nem ehet neki mondjuk krumplipürét csinálni vagy rizst, bármit amit szívesen megenne? Hisz a szülő persze a saját szájaiíze szerint dönti el mit enne, mi legyen az ebéd, a gyereknek miért nem lehetnek ilyen kérései?
jún. 8. 16:51
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezt kicsit nagyon leegyszerűsíted. A gyerek nem felnőtt aggyal gondolkozik. számtalan példát tudnék mondani rá. Egy bizonyos szintig bele kell állni, hogy a gyereknek korlátokat és szabályokat kell szabni.
jún. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mert mindenki mást szeret és nem lehet 3-4 féle ételt csinálni főállású munka mellett + anyagilag se mindegy, hogy melyik étel mennyibe kerül. Szerintem a legtöbb ételből ki lehet hozni finomat. Ilyen gusztustalan tökfőzelékeket sohasem erőltetnék rá senkire. De hogy ő csak a csirkemellet hajlandó megenni, egy fél év múlva meg csak a csirkecombot és hogy állandóan el legyen várva hogy kövessük hogy mit hoz az aktuális szeszély, az szerintem nonszensz. Legyen egészséges étel a gyerek elé rakva és tanulja meg megenni és nem fölöslegesen kihasználni a szüleit.
jún. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én arra gondolok csak hogy ha van olyan étel amit nem szeret. Nekem ilyen volt néhány évvel ezelőttig például a zöldbab. Sosem tudtam megenni, most, kb 30 múlva meg szinte a kedvencem. A szüleim sosem erőltették belém hogy akkor is megkell enni. A tökfőzeléket és a sárgaborsófőzeléket viszont a mai napig nem szeretem. Emlékszem egyszer még az ovodában is összebalhézott az ovónőkkel mert belémerőltették a tökfőzeléket. Persze hogy kihánytam.
jún. 8. 23:18
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez a "csak kóstold meg" dolog úgy működik, hogy ha nem hányja ki azonnal a gyerek az asztal alá, akkor jön a még erőszakosabb tukma, hogy na látod, lecsúszott az, ugye fiiinoom, na egyed meg szépen mindet! Szóval nagyon nem ajánlatos lenyelni azt az első falatkát!
jún. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!