Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az az internetes jelenség...

Mi az az internetes jelenség ami a legnegatívabb hatást gyakorolta az emberekre az utóbbi 20 évben?

Figyelt kérdés

#internet #Facebook #manipuláció #közösségi médiák
jún. 5. 15:30
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
27%
20# Dehát ez az igazság. xDD Itt legalább válaszolnak nekem az emberek. Nem úgy, mint a való életben, ahol szellemnek néznek és ha elcsapna engem egy kamion, mindenki menne tovább, mentőt se hívnának.. 😂😂😂🤣😆
jún. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Senior Séf ***** válasza:
75%
Mobilinternet. 12 éve történt. Kocsim szervizben, busszal közelítem meg a gabonaraktárat, hol éppen ellenőriztem volna. Közbeeső városka, busz megáll pár percre, bámulok ki az ablakon. Egy padon fiatal pár, combjuk összeér, de amúgy mindketten a telefonjukat buzerálják. Elgondolkodom: hogy a bánatba fogják ők megtanulni a másik nem, a sajátjuktól homlokegyenest eltérő gondolkodásmódját, lelkivilágát?
jún. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Sajnálom hogy a netes társkeresést kihagytam a szavazásból, igaz hogy soha nem volt benne részem, de valóban az ismerőseim is eléggé lehangoló dolgokat mondtak róla, még azok is akiknek több randija volt, akik meg teljesen hoppon maradtak azok szinte depresszióba zuhantak ettől. Gimis, fősulis koromban azt gondoltam hogy a diszkóban ismerkedés, alkalmi partner felszedés egy lenézendő dolog, de így utólag látom hogy még az is romantikusabb volt mint a mai tinderezés.
jún. 5. 19:21
 24/27 anonim ***** válasza:
52%
21# Szóval nem azért nem kíváncsi rám senki, vagy nem foglalkoznak velem, mert Gyakorizom, fordítva. Azért Gyakorizom, mert a való életben le se ejtenek engem, szerintem embernek se néznek, komolyan..
jún. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Más: a személyes kapcsolatok, találkozások, valódi élmények háttérbe kerülnek, kiszorítják őket a virtuális kapcsolatok és videók, amelyek nem rosszak, de nem nyújtanak olyan maradandó élményt.
jún. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
#8 Igazad van amit le irtal hasonló egyet értek veled!
jún. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

A közösségi médiát mondanám. Lehetett volna egy remek kapcsolattartási eszköz, ami helyett kirakatélet megteremtése lett a fő használati vonal. Nem azzal van a gond, hogy az emberek megosztják, mi történt velük, hanem, hogy annyira görcsösen a tökéletességet akarják sokan megmutatni, hogy már nem is lesz sokszor hű a "végtermék" a valósághoz. Mert filter, faceapp, mesterkélt pózok, műmosolyok szerepelnek azokon a képeket, videókon, és sokszor meg sem élik igazán a pillanatot, mert az a fontosabb, hogy jól nézzen ki minden, hogy mehessen is rögtön a közösségi médiás profiljukra.


Sajnos tapasztalatból beszélek, hogy az emberek könnyen rá tudnak függeni a reakciószámokra, követők és ismerősök számának növelésére. Szerencsére ez az időszak nem tartott sokáig, de határozottan tanulságos volt. (Ismerősgyűjtögetésre kell gondolni, abból sem az extrém fajtára, posztolni még akkor sem volt szokásom.) Pedig tényleg káros dologról van szó, mert könnyű neten keresni, (el)várni azokat az elismeréseket, amiket offline nem kapunk meg, ráfüggni még könnyebb az ott kapott visszajelzésekre. Csak, sajnos, fals képet kapunk általuk, ami után még nehezebb tudatosítani, hogy nem a like-ok, reakciók és ismerősök száma határoz meg minket. Egyéb önértékelési gondokról nem is beszélve, vagy, hogy mennyire nem szabad, mennyire nem egészséges a neten látottakhoz hasonlítgatni magunkat, az életünket.

jún. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!