Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az az internetes jelenség...

Mi az az internetes jelenség ami a legnegatívabb hatást gyakorolta az emberekre az utóbbi 20 évben?

Figyelt kérdés

#internet #Facebook #manipuláció #közösségi médiák
jún. 5. 15:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
44%
Jómagam a Gyakorikérdéseken vagyok a legaktívabb, mert ennek legalább értelme is van. Facebook-ot ritkán, Instát és Tiktokot meg egyáltalán nem használom, mert hülyeségnek tartom.. Gyakori és Messenger, nagyjából ez a 2 értelmes oldal, a többi kuka...
jún. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
90%

#11 Én mondjuk pont ezt az oldalt tartom a leghaszontalanabbnak. Mondom úgy, hogy magam is sokat használom.


Csomó értelmetlen "eszmecsere" a semmiről. Eleve nincs is eszmecsere, csak mindenki a magáét mondja. Normális kérdésekre nem igazán jön válasz, bezzeg a kamukérdezők kérdéseire rárepül mindenki mint légy a szarra.


A baj valahol az, hogy ha kilép az ember gyakoriról, akkor sem történt semmi, nem haladt előre az élete, csak telt az idő.

jún. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Engem két dolog zavar a legjobban:

1. Már nem lehet eldönteni, hogy mi igazi/igaz és mi nem,

2. Mindent és mindenkit tökéletesnek állítanak be. Tökéletes bőr, alak, gyerek, élet...

jún. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
46%

12# Hát a Gyakori sokkal értelmesebb, mint a Tiktok, ahol a feneküket riszálják az emberek, meg tátognak dallamra. Nagyon cringe. Az Instán meg csücsörítős, pucsítós, ribis képek vannak, meg hogy Julis épp hol nyaralt, Dubaiban, vagy Fidzsi, meg Hawaii-szigeteken és ezt posztolgatja naponta. Bicskanyitogató...

Őszintén, kit érdekel??

jún. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

#14 Az alapvetően nem a program hibája, hogy olyan tartalmat mutat neked, amire neked igényed van. Például az Instagram pont az, ami elég jól szűri az érdeklődési kört, nekem lakberendezési ötleteket, LEGO-s dolgokat, utazási tippeket. De még hátfájásra is találtam tök jó átmozgató gyakorlatokat. Kinek mi ugyebár.


Nyilván nem azt állítom, hogy ez lenne a világ legfontosabb és leghasznosabb találmánya, de széleskörűen használható.

jún. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

#14 Ráadásul ez az oldal is tele van kamu kérdezőkkel, ismétlődő kérdésekkel, mindamellett viszonylag szűk az aktív felhasználóbázis. Általában jön 5-10 válasz, onnantól meg az a 2-3 válaszoló vitázik még 50 válaszon keresztül.


Elolvasni minden nap ugyanazokat kamu kérdéseket meg Google első találatos kérdéseket technikailag pont ugyanannyira hasznos, mint feneküket riszáló embereket nézni.


Mind a kettő nettó időpazarlás,hiszen ha bezárod a böngészőt ugyanott vagy,hogy akár pasziánszozhattál is volna egész nap.

jún. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Bizony. És a passziánsz legalább nem csesz fel, vagy nem éget ki rosszabb napjaidon. Mint itt a sok frusztrált, szándékos kötekedő és kiforgató, vagy akár hergelő fantáziakérdéseket folyamatosan kiírogató figura. Az itteni privátozós, ismerkedős helyzet meg aztán végképp no komment.
jún. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
"legnegatívabb hatás" ha kimarad a net, nincs térerő, karbantartás, stb.
jún. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
69%

16# Az a helyzet, hogy én rá vagyok kényszerülve a Gyakorikérdésekre. Különben gyakorlatilag nem is léteznék nem lennék rajta a térképen. Konkrétan nem is tudom mi lenne velem, ha elszakadnék tőle, lehet öngyilkos lennék. Így legalább megvan az az illúzióm, hogy fontos ember vagyok. Hogy számít a véleményem, ha válaszolok valakinek és hogy szeretnek engem.

Itt figyelmet és szeretet kapok, amit a való életben sosem kaptam senkitől. Ha felpontoznak, annak nagyon tudok örülni. Mintha lennének barátaim.

Egy nagy közösség, család tagja vagyok, a Gyakorikérdések közösségének. Itt én is egy fontos láncszem vagyok, nem úgy, mint a való életben, ahol a kutya sem kíváncsi rám, ha elütne a villamos, mindenki élné tovább az életét, mintha mi se történt volna.

jún. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

#19 Tökéletesen leírtad, miért káros ez az oldal a többi oldallal együtt.


Mindegyik illúziót teremt, legyen szó Facebookról, Instagramról, vagy erről az oldalról. A különbség maximum annyi, hogy itt teljes anonimitásban lehet maradni ezért veszik "emberszámba" a másikat, ami kétoldalú fegyver. Hiszen magad sem tudod, hogy akivel "vitatkozol" éppen az egy kocsmatöltelék vagy egy 3 diplomás felső vezető. Bárki mondhat magáról bármit.

jún. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!