Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai fiatalok már nem szeretn...

A mai fiatalok már nem szeretnek biciklivel közlekedni ?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre kezdik megunni inkább az elektromos roller a jobb meg az autók a divat.
máj. 6. 12:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%
2# városban azzal járok, eszembe se jut pár km-ért beindítani az autót, hacsak nem nagyon muszáj.
máj. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Szolovjov ***** válasza:
76%
Én falun beül nem viszem ki a gépjárműveimet, pedig van belőlük jópár. Falun jó dolog a kerékpár.
máj. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
51%
Városban is jó, én 35 évesen is biciklivel járok a legtöbb helyre.
máj. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
50%
Mert Budapesten életveszélyes és idegesítőek autós szemszögből is. Inkább robogózni szeretek, olcsó és gyors.
máj. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
19%
nagyon erőltetik, de lássuk be, a vonatozással együtt elég idejemúlt dolog, persze ha valaki szereti, akkor csinálja csak, ez se különb hobbi mint mondjuk a lovaglás, de feltaláltak már sokkal jobb, gyorsabb, kényelmesebb vagy éppen biztonságosabb alternatívákat is.
máj. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lenne már idejemúlt xd Mert a dugóban állni és füstölni a káros anyagokat, hogy 5 km-rel arrébb juss, annyira modern dolog? Városon belül sok embernek tök felesleges az autó, ha többen váltanának motorra/biciklire, sokkal élhetőbb lenne a helyzet.
máj. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"lássuk be, a vonatozással együtt elég idejemúlt dolog"


Szerintem te ragadtál le néhány évtizeddel ezelőtt, legalábbis én egyik állításoddal sem értek egyet.


Érdemes abba belegondolni, hogy miért ekkora vita tárgya BP-en a sok bringasáv. Gondolom, nem azért csinálták, mert a jövőben semmi szerepe a biciklinek. Megyszékhelyen lakom, és szerintem négyszer annyi biciklist látok, mint 10 éve. Gyerekkoromban szinte csak azok bicikliztek, akiknek nem tellett autóra, vagy nem volt jogsijuk (gyerekek és öregek főként). Most meg a jól fizetett szoftverfejlesztő kollégáim többsége biciklizik - én magam 10km-ről biciklivel járok.


A vasúttal kapcsolatban is érdemes megfontolni, hogy ha idejét múlt dolog, akkor miért épít Kína annyi vasutat, és miért indulnak sorra a vasútfejlesztési tenderek Nyugaton is. Konkrétan ma ültem végig egy munkahelyi előadást, ahol a külföldi top menedzser mondta, hogy ha teheti vonatozik, mert így az utazás nem elvesztegetett idő, és nagyon produktívan tud dolgozni közben.

máj. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem éppen a nyugdíjklubb szokott biciklizni non-stop a Római-parton. Én pont azt tapasztalom, hogy egyre több fiatal biciklizik.
máj. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudnak már sokan cangázni, meg az elektromossal semmit erőfeszítés nem kell. Ezért.
máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Falun, otthon mindig biciklizem, vagy gyaloglog, mert ott nem érzem veszélyesnek.

Az egyetem városában (Debrecen) meg tömegközlekedek és elektromosrollerezek, esetleg gördeszkázom, vagy sétálok. Egyszerűen egy roller sokkal praktikusabb a tömegközlekedés kiegészítésének, mint egy bicikli.

máj. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!