Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 30 fölött barátkozás? Nehéz?...

30 fölött barátkozás? Nehéz? Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Kiskoromban mindig voltak barátaim, bár akkor is inkább legjobb barátaim voltak, 2-3 szoros barátság. Következett a tinikor, ez az állapot megmaradt szerencsére és kiegészült "haverokkal", közel még mindig 2-3 ember állt hozzám, de szintén igaz, "legjobb" barátságokkal. Majd következtek a 20as évek, ahol 25-6 éves koromra főleg költözések miatt szétszéledtünk, valaki családot is alapított, lényeg, hogy mindenki máshol 'folytatta', a barátságokat már senki sem ápolta (én sem, amit persze utólag bánok)...


30 fölött vagyok és ott tartok, hogy talán 1-2 embert barátomnak tudok nevezni, de ezek már nem azok a régi, mindent megmozgató barátságok, kevés is, nem az igazi is, nem mondanék senkit "legjobb" barátnak, amit néha sajnálok, mert az ember társaslény, de mégsem sajnálok annyira, hogy tegyek az ügy érdekében. Ez mennyire normális? Van még más is így? Egész héten ingerek vesznek körül, 10-12 órában kommunikálok és ott tartok , hogy hétvégére kimerülök, hangokat nem akarok hallani magam körül és ez azzal jár, hogy a hobbim is -direkt- "magányos" így pedig ismerkedni is nehéz lenne, ha próbáltam se sikerült.


jan. 12. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Hasonló volt nálam is abhelyzet, azzal abkülönbséggel, hogy én a 30-as évein elején lekoptattam vagyis ghostingoltan az addigi barátaimat. Nem bírtam már enberek között lenni, rettenetesen fárasztott. Mondjuk emiatt megkérdőjeleződött, hogy tényleg a barátaim voltak-e, ha ilyen egyszerű volt megszakítani a kapcsolatot. Valszeg nem.

Újakat pedig nem könnyű szerezni, még ha a szimpàtia meg is lenne, nem biztos, hogy a másiknak is olyan igénye van a kapcsolattartásra. Családja van már stb.

jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Lehetetlen.
jan. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szia, azt írod hasonló volt, szóval változott valami?:) Ha igen, mi? Az évek alatt volt, hogy én is inkább leépítettem 1-2 kapcsolatot, mert többször csalódtam bennük, a példakedvéért: Párkapcsolatba másztak bele, kikezdtek akkori párommal, a hátam mögött folyamatosan kibeszéltek, máshogy viselkedtek mások előtt, csak akkor kerestek, ha szükség volt valamire, ilyen általános dolgok. Újakat tényleg nem könnyű szerezni, mindenki ezerfele szakad, munka, férj, gyerekek. Azt mondják, ha nem erőlteted, majd jön magától, hát nagyon nem jön. :D Igaz, bízni is nehéz, bárkiben is. Lehet így tudatalatt is blokkolok.:)
jan. 12. 22:14
 4/6 anonim válasza:
51%

Nagyon népszerű voltam 13-4 éves koromtól kezdve, sok száz bulit fesztivált és társaságot megjártam meg munkahelyet is, mindig jóba voltam mindenkivel, de mostanra az ovis kori legjobb barátommal két hetente egyszer ha telefonálunk meg közbe sörözünk és kb akkor tudok igazán nevetni bármin. Mostanra úgyérzem túl sok volt minden, múltkor egy kis bulin próbáltam volna úgy ismerkedni mint régen... Hát, lehet kialudt a kis lángom... 28 vagyok és én egy szakadékot látok a fiatalabbak meg köztem, az idősebbik fele meg fészket akarna rakni(nők), vagy gyerekes egyedülálló, vagy papucs(férfi) és nagyon jól érzi magát így. Nem tudom, sokszor elgondolkozok azon hogy lehet ennyi volt,mert túl sok volt annó.


Szerintem majd a sorkatonaság összehoz megint minket. :Ddd

jan. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én meg vagyok elégedve azzal ahogy vagyok. Őszintén szólva, nem lógok folyton a haverokkal, nem szoktunk külön programokat szervezni, jobban szeretek egyedül elmenni erre-arra. Szoktam velük beszélgetni, van hogy élőben, van hogy messengeren. Viszont azt is érzem, hogy ezek minőségi barátságok. Amikor Édesanyám meghalt, rengetegen vettek engem körbe, nem éreztem magam sosem egyedül.
jan. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 30 felett egy sincs

Én sosem tudtam hogy más emberek hogy szereznek

jan. 13. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!