Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek miről maradok így le?

Szerintetek miről maradok így le?

Figyelt kérdés

Most járok egy 6 éves közgáz technikumba, ami kéttannyelvű (tehát C1 a vége,érettségi+szakma). Annyira nem érdekel a pénzügy ,vagyis hogy nem rossz,hogy értek valamihez,de nem mondom ,hogy ezt fogom dolgozni.

Más ismerőseim gimnazisták ,tehát ők 4 évig járnak középsuliba.

Emgem érdekel a színművészet,és jó pár ismerősömet a színjátszókörröl ,akik gimisek ugye,tehát így ők hamarabb mehetnek amerre akarnak.

De igazából az a kérdésem,hogy

ha én később megyek el ilyen irányba ,akkor hátrányban leszek?

Ők sikeresebbek lesznek? Hogy pazarlom az időmet egy technikumban ,még más már majd a valódi céljait fogja megvalósítani? De igazából bármilyen egyetemre való menet.

Egyébként lehet ,hogy ez nem akkora tragédia csak én fogom fel annak,igazából a kérdés lényege,hogy 2-3 év lemaradással kezdek bele igazán abba amit szeretnék,vagy tök másba ,az mennyire "hátránÿ"?



dec. 12. 00:17
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy nem tudom,engem jelenleg zavar a -2 év+1 évvesztesség. Tehát 3 évvel később állok neki bárminek. Azt mondják,egyetemen nem számit kor,de nem is az emberek között,hanem akiket ismerek a színjátszóról vagy ilyemsi helyekről, hogy ők előbb viszik és többre meg ilyesmi rémképeim vannak😅🥲
dec. 12. 00:20
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a színműre sem mindenki jut be elsőre. Így, hogy már tudod, hogy ez érdekel suli mellett tudod fejleszteni magad, mire az egyetemi felvételihez kerülsz már ennyivel is érettebb leszel.


Bár őszintén nem értem, hogy ha egy kicsit sem érdekel amit tanulsz, akkor hogy kerültél oda

dec. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem maradsz le semmiről. Nekem van jó pár ismerősöm, aki végül nem a technikumba tanult ismeretekkel helyezkedett el, de kezdetben jól jött, mert könnyebb vele munkát találni, és el tudták kezdeni az életüket. Nem jársz rosszul, ha elvegzed, lesz egy biztos pont az életedben.
dec. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!