Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan változott a személyiség...

Hogyan változott a személyiséged az idő előrehaladtával?

Figyelt kérdés
Milyen irányba ment el, és mi volt ezeknek a katalizátora?
2023. nov. 17. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Disszociatív identitászavarom van, a személyiségem emiatt nem egységes, a törést válsághelyzetek és gyerekkori traumák okozták, azóta csak fokozódott. Felesleges és hosszas lenne leírni, hogy kisgyerekkoromtól kezdve az eddig felismert nagyjából húsz személyiségrész hogy változott.
2023. nov. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal koromban nagyon spontán voltam, ahogy esik úgy puffan világszemlélettel éltem az életemet, nagyon lazán. Egyik napról a másikra vagy egyik pillanatról a másikra találtam ki, hogy épp mihez van kedvem, pl. utazás, munka, sütés-főzés, kert, hobbi stb. Ma meg szeretek jó előre mindent megtervezni, már zavar a spontaneitás. Katalizátor: egyrészt maga az idő múlása, másrészt egy olyan párkapcsolat, ahol a másik fél alapvetően nagyon előre tervező, mindent előre elrendező, elemző, analizáló típus.
2023. nov. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon zárkózott és magamnakvaló lettem. Több barátnak hitt személy átvert, illetve olyan munkahelyre kerültem, ahol egyedül dolgozok. Elszoktam a társaságtól teljesen.

Főiskolán még el se tudtam volna képzelni, hogy egyedül üljek előadáson, vagy ne beszélgessek valakivel.

N

2023. nov. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Romlott.


Bár sokan mondják, hogy javult meg stb meg hogy nincs vele baj, de igazából belül ha tényleg magamba nézek akkor egy roncs vagyok még ha nem is látszik.

2023. nov. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapból intro vagyok, ez hatványozódott pár negatív dolog, esemény hatására.
2023. nov. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szakmailag fejlődőtt, talán mondhatni erőteljesen. Más területeken egyre rosszabb
2023. nov. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fény
2023. nov. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó és rossz irányba is sikeredett fejlődni/változni:


Határozottabb, nyitottabb, közvetlenebb lettem, megtanultam kiállni magamért, megválogatni, hogy kinek, mikor és mit mondok el, és a kiállásom is sokkal életrevalóbb lett, illetve én magam is. Az egész életemen átívelő szorongásom is sikerült majdnem teljesen leküzdenem, és a komfortzónám is tágítottam. Régebben, ha valami rossz és/vagy nem várt dolog történt, a pánik volt az első reakcióm, viszont mára már szinte teljesen megszűnt ez is.


Ugyanakkor.. egyre nehezebben, rosszabbul viselem mások hüly3ségét, néha türelmetlenebb is vagyok, és nem mindig könnyű mulatság kizárni az érzelmeket olyan helyzetekben, ahol semmi keresnivalójuk nem lenne. Könnyebb felhúzni, mint régen, olyankor pedig nagyon nyers tudok lenni, és könnyen meg tudnék másokat sérteni, akaratlanul.

2023. nov. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!