Hogy lehet pénz nélkül pénzt csinálni?(Sokan mondják hogy aki pénz nélkül nem tud,az pénzel se tud)
#9 Jaja, volt az a Szeitl Gergely is aki eltűnt, rengetegen keresték, aztán kiderült, hogy egy csomó embernek tartozik valami többszáz millió forinttal, mert valami piramisjátékot csinált ő is.
Aztán amikor megtalálták holtan, nagy volt a csend, még azt sem írták meg, hogy hogyan halt meg. Pedig kíváncsi lennék.
A befektetők is a kedvenceim.
Ezek cryptora vagy aranyra gondolnak ilyenkor?
Vagy mi másra?
Ezt a szót annyiszor használják,de hogy mibe azt sose árulják el.
Azért ha veszel aranyat,vársz 4 évet,az csak nem olyan nagy titok.
Beírtam az idézeted a keresőbe és több nagyon hasznos találatot is kaptam, többek közt a mondás (egyik?) hangoztatójától. Hogy megspóroljam neked a keresést, ezzel folytatja az általad idézett mondat után: "A siker titka: jó ötlet, szorgalom, szaktudás"
Egy másik találatnál levezetik, hogy tudás, szorgalom, kitartás nélkül bármennyi pénzt el lehet veszíteni egy rosszul működő vállalkozással, míg akár nulla kezdőtőkével is fel lehet építeni egy sikeres vállalkozást, ha van egy jó ötleted, tudásod és szorgalmad ahhoz, hogy sikerre vidd.
Olvass róla, képezd magad pénzügyi területen, utána sokkal könnyebb ezeket a dolgokat a helyükön kezelni, megérteni - ahogy a különféle befektetéseket és azok működését is.
Például, ha már az aranyat hoztad fel, az egy nagyon bizonytalan befektetési forma tud lenni. Ha ékszert veszel, az irtó gyorsan veszíti az értékét. Lényegében ahogy kihoztad az ékszerboltból, már csak törtaranyként, töredék áron tudod eladni. A befektetési arany egy más kategória, de ha megnézed a sok éves grafikonokat, hogyan ingadozott az arany ára, egyáltalán nem biztos, hogy bármivel kedvezőbb akár a tőzsdénél, akár más befektetési formáknál.
Befektetni nagyon sok mindenbe lehet. Pl. akár egyéni emberekbe is abban a reményben, hogy egy nap majd megtérül, hogy őket támogattad. De általában inkább kisebb-nagyobb vállalkozásokba szokás befektetni. Tulajdonképpen a tőzsde is arról szól, hogy a pénzed cégekbe fekteted, akik azt a saját jobb működésükhöz használják, közben pedig neked is hasznot termelnek a befektetésedért cserébe.
Minden befektetésnél mérlegelni kell a kockázatokat. Általában minél nagyobb a hozama egy befektetésnek, annál rizikósabb is, hogy tényleg bejön az üzlet, vagy egyszer csak kipukkan a lufi. Minél kevésbé kockázatos, minél kiszámíthatóbb egy befektetés, annál kevesebb szokott lenni a hozama is. A bölcs befektető meg mérlegeli ezeket a kockázatokat és igyekszik úgy elosztani a pénzét, hogy minél több féle kockázatú befektetése legyen, hogy ha az egyik nem jön be, azért még mindig legyen esélye, hogy a többi megőrzi az értékét, így a pénzének csak egy kisebb részét fogja elbukni. Éppen ezért általában a befektetők szoktak több féle kis hozamú, biztonságosabb befektetést is eszközölni, meg minél több féle különböző területen fektetnek be rizikósabb dolgokba.
A legjobb kezdő befektetés a saját tudásod növelése. Például pénzügyi területen, hogy a jövőben minél jobb pénzügyi döntéseket hozhass, több pénzed maradjon meg, azt jobban tudd kamatoztatni, hogy még több legyen belőle és gyorsabban szaporodjon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!