Az emberek miért akarnak mindenáron segíteni egy depressziósnak/öngyilkos gondolatokkal küzdő embernek?
Azon gondolkodtam el, hogy amikor valakinek az élete olyan szintig sodródik el, hogy úgy érzi, nem akarja folytatni, akkor a társadalom miért akarja ráerőltetni, hogy igenis éljél tovább, és szenvedjél?
Aki segít ilyenkor, az valóban azért segít, mert számít neki a másik? Nem pedig azért, hogy ne az ő lelkén száradjon, hogy ha történik valami és ő nem tett semmit ellene? Egyáltalán segítéségnek lehet/kell ezt hívni?
Ha valaki annyira lecsúszik az életről, annak egy barát/szakember mondhat bármit, ott akkor abban a pillanatban talán érezheti azt az ember, hogy számít valamit, de utána amikor hazamegy, egyedül van, akkor olyan mindegy, hogy mit mondott a másik ember pár órával korábban. Mert valójában ezek nem segítségek, nem változtatnak semmit.
Ha valaki öngyilkos akar lenni, miért kellene lebeszélni róla? Miért nem engedik az emberek, hogy mindenki a saját élete felett döntsön?
Mert látják kívülről, hogy nem a valós helyzeted, hanem a sötét szemüveged a probléma.
De amikor mélyen van az ember, ezt nem látja be, legfeljebb utólag, ha már kijött belőle.
A szakemberhez meg nem járogatni kell, hanem akár befeküdni, akár beszedni a gyógyszert, amit írt, és pluszban még támogatást elfogadni, és dolgozni magadon.
"Azért mert ez egy segélykiáltás a környezetének, te PhD summa cum laude!"
De ha segélykiáltás, akkor miért sértődik meg, ha mások meghallják, éssegíteni akarnak neki?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!