Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki hogy látja kívülről a...

Ki hogy látja kívülről a jelenlegi helyzetem?

Figyelt kérdés

33 éves férfi vagyok, Budapesten élek 4 éve. Egy kicsi városban éltem korábban ahol a mezőgazdasági, gyári munkákon kívül nincs sok lehetőség. Akik voltak barátaim már mind elköltöztek onnan, de amúgy sincs nagy társasági élet.


Egy multi cégnél dolgozok háttértámogató munkatársként pénzügyi területen. Sok emberrel állok kapcsolatban személyesen, írásban és szóban is, szóval nem mondható, hogy antiszoc lennék.


Egy ideje viszont ürességet érzek. Valahogy már nem tölt fel Budapest, zavarnak a zsúfolt tömegközlekedéses járatok. Elvagyok magamban, sajnos sok fővárosi barátom külföldre költözött, hétvégéket általában az én idővel töltöm. A munkámat elvégzem de igazából az sem tölt fel, csak úgy tekintek rá, mint ami biztosítja, hogy kifizessem az albérletet meg a többi kiadást.


Gondolkoztam, hogy haza kellene költözni pár hónapra / 1 évre. A minimális megtakarításomból kb. 1 évig el tudnék lenni otthon, amíg kitalálnám merre tovább.

Budapest biztonságot ad, hogy mindig lesz munka, viszont nem tudom mit kéne tenni, olyan elveszettség érzésem van.

Lehet csak nem tudom értékelni azt sem amim van? Úgy érzem emiatt szorongok is, nem akarom, hogy elhatalmasodjon rajtam.


2023. jún. 1. 13:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Esetleg szóba jött még továbbtanulás lehetősége, de azt meg nem tudom bírnám-e munka mellett levelezőn. De lehet ez is csak egy kibúvó, hiszti részemről, elég könnyen feladom a dolgokat a kényelem miatt, persze ez utólag sosem kifizetődő.
2023. jún. 1. 13:38
 2/5 anonim ***** válasza:
Legyen kutyád vagy csajozz be.
2023. jún. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Macskán gondolkoztam, de mivel albérletben vagyok így olyan körülményes tudna lenni.


Jókat írtál, lehet jó lenne egy barátnő, de sokszor úgy érzem elvagyok magamban is. Őszintén elég nehezen tetszik meg bárki is, ez így van már kb. középiskolás korom óta.


Akkor nem érdemes hazaköltözni vidékre, hogy kicsit kiszellőzzön a fejem?

2023. jún. 1. 13:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tartom jó ötletnek, hogy feléld a megtakarításod. Munkahelyváltáson viszont érdemes lenne gondolkoznod. Ez a pénzügyi terület sivár emberi kapcsolatokkal jár, mindegy hánnyal levelezel vagy találkozol. Vannak lenézettebb, de sokkal több élménnyel járó melók, ahol emberekkel lehetsz kapcsolatban. Én könyvelőcégben teljesen befordultam. Bp.ugyanolyan magányos, mint vidék, ha nem találsz egy kisebb közösséget. Fiatal vagy, a helyedben keresnék valami vendéglátós melót a Balatonnál, aztán ősztől megint valamit hosszabb távra Bp-en. De én kutya nélkül élni se tudnék, nekem maradna a vidéki magány.
2023. jún. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát kicsit megcsömörlöttél ettől az élettől, meg a nagyvárostól.

De valóban, barátok és barátnő nélkül, csak a munkával tölteni az időt nem túl érdekes. Pláne, ha a fővárost nem gyerek korod óta szokod.

Meg hát, nem tudom mik a kilátásaid, ha minden marad így? Mi lesz veled 10 -20 év múlva, ha minden így marad? Mit szeretnél máshogy?

2023. jún. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!