Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vagyok ennyire elfuserál...

Miért vagyok ennyire elfuserált? Tanácsok ellene?

Figyelt kérdés

Vannak emberek, akikkel nem lehet kedvesnek és közvetlennek lenni, mert azonnal többet kezdenek el látni a dolgok mögé. Na, ilyen vagyok én is. Az anatómiája a túlgondolásnak általában így szokott kinézni:

1. Tuti, hogy tetszek neki, mert nézett/segített/mosolygott/figyelt stbstb.

2. Annyira bebeszélem magamnak, hogy a végén zavarban leszek előtte.

3. Jön a nagy kopp. Normálisan viselkedik, nem találok több félreérthető jelet a viselkedésében és mély letargiába zuhanok, mert mégsem tetszek neki, félreértettem.

4. Önmarcangolás. Hogy is hihettem, hogy egy magamfajta lány tetszik neki.

5. 100 m-es körzetben kerülöm és szegény valószínűleg nem is érti, hogy ilyen nem normálisnak születtem vagy időközben lettem ennyire elfuserált.



2023. máj. 2. 02:08
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Valószínűleg durva kötődési és önbizalmi problémáid vannak - így látatlanba, laikusként - amit okozhattak rossz hozott minták szülöktől, közvetlen környezetből stb stb.


Mi lenne, ha inkább elébe mennél a dolgoknak, és ahelyett, hogy azon spekulálnál, te kinek tetszel, inkább az után menj, aki neked tetszik. Tehát ha Pista kedves volt, meg jófej, de amúgy nem tetszik, csak úgy gondolod, bejössz neki, próbáld figyelmen kívül hagyni a dolgot.

Viszont, ha Balázs tetszik neked, tök 8 mit mutat, próbálj kezdeményezni. Kommunikálj, ismerkedj, és akkor elébe mész a káros túlgondolásnak.

Ha pedig épp senkitől nem akarsz semmit, hagyd a francba ki mit tesz, te maradj természetes és normális.

2023. máj. 2. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Többet látsz és gondolsz bele egy kedves gesztusba, egy mosolyba és egy baráti vállveregetésbe mint ami benne van.


Nem gondold túl a dolgot és lásd racionálisan a világot!

2023. máj. 2. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Túlgondolás, dolgok előre mozizása a fejben, mi lesz, hogy lesz, mit gondolhat, képzelgések. Kötődési minták, önbizalomhiány okozza, ahogy az okokat már leírták. Kezelése: először mindfulness meditációval is próbálkozhatsz, de ha nem válik be kognitív terápia, vagy séma.
2023. máj. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 NTBS ***** válasza:
Önfejlesztés.
2023. máj. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Onbizalom hiany.

Van oka vagy nincs? Nezz melyen magadba, van valoban van oka? Ha igen...ami ritka!, akkor valtoztass rajta.


Ha nincs akkor szabadidodet toltsd olyan tevekenyseggel ami jo hatassal van rad. Amiben jol erzed magad. Hosszu tavon noveli az onbizalmad. Fejleszd a kommunikaciot, es minden belso dolgot. Es nagyobb sikered lesz a fiukkal.

2023. máj. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az önbizalomhiánnyal maximálisan egyetértek.

Sajnos pont azokkal vagyok ilyen, akik alapból is tetszenek.

A mindfulness meditációról már hallottam. Valóban segíthet? Ki fogom próbálni!

Mindenkinek köszönöm.

2023. máj. 2. 10:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!