Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen volt 2007-2008-ban...

Milyen volt 2007-2008-ban tininek lenni, mik voltak, akkor a trendek?

Figyelt kérdés

2023. márc. 26. 12:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal jobban rávoltál utalva az IRL dolgokra, egyszerűen muszáj volt kimozdulni (bandázni) ahhoz, hogy barátaid legyenek.


Ahogy a 9-es is írtam, tényleg 0 elfogadás volt, akkoriban elég rossz lehetett lmbtq személynek lenni...igaz max meleg/lezbikusokról tudunk, a többit még nem ismertük.


Most hirtelen beugranak emlékek, pl myvipre menő dolog volt nagy objektives fényképezggéppel pózolni, fiúknál menő volt a vasalt haj, a bal füllbe kis pont füllbevaló, ezüst nyaklánc.


Lányoknál az idősebbeknek volt rib.anc rendszám :D


Ami nem teljesen a témába vág, de videójáték fronton jóval nagyobb szinten ment a warez (másolt játékok) még a multis játékok nagy részét is tudtad így játszani, konzolra alap volt, mindent letudtál tölteni.

A filmek/sorozatok letöltése is jobban pörgött.

2023. márc. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
76%
2023. márc. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
76%

Mert ma aztán qrva nagy elfogadás van, mikor sosem látott mértékeket öltött az internetes zaklatás…

Régen legalább otthon békén hagytak. Ma meg fotózgatnak suttyomban a tesiöltözőben, ami utána megy föl a Facebookra. Igen, sajnos megtörtént eset 10-12 évesek között. Egy egész csoportot csináltak a szerencsétlen kislányról és alázták.

2023. márc. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha ma lennék 13 éves biztos velem is ez lenne… én voltam a legnagyobb célpont az osztályban, valóban akkor meg csak betárcsázós internet volt, nem tudtak volna vele mit kezdeni.

Ez így meg durvább lehet, már akkor is az volt amit én kaptam

2023. márc. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rögtön az emo ugrott be arról a korszakról, pont általános vége gimi eleje esik erre a két évre, bár legalább az emos csajok néha egész jól néztek ki. :D
2023. márc. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

15


Mi az hogy, scene emo csajok tényleg jók voltak, vannak szép emlékeim :)

2023. márc. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták volt, akkoriban a nagy EMO , meg ilyen öngyilkos kiírások, myvippen stb.


Akkoriban is ment a másik megalázása, legnépszerűbb a napi.szar volt, simán feltettek valakit napi prosti, egy pózolós kép alapján és elkezdték zaklatni, tudok ilyenről.


Meg akkoriban részeg voltál, vagy bármi ilyen esetleg rosszul sikerült kép és ment is a napiszarra, és egész Magyarország megismerte a nevedet.


De volt még puruttya ahol undorító, gore videók kerültek fel.


Kurucinfo az egyik legnépszerűbb portál volt, sok fiatal lett nemzeti radikális, teltházas Kárpátia koncertek.


Erről az időszakról tettem fel kérdést anno:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__98..


Sokkal másabb volt, nem volt okostelefon, sms, infra, volt, meg bjútusz, ahogy mi hívtuk. A lányok is máshogy sminkeltek, akkoriban a műköröm szinte nem is volt tinilányokon.


A fiatalok is nagyon politizáltak, sok fiatal volt nemzeti radikális, jobbikosok, magyar gárdával szimpatizáltak.

Valahogy vártuk 2010et a kormányváltást, sokan azt hitték Orbán elhozza a megváltást.

Nem okostelefonoztak az emberek, hanem bandáztak.


Mintha sokkal szabadabb lett volna az élet, meg akkoriban az emberek nagyon a nyugathoz akartak tartozni, nyugatos volt az ország, ma meg inkább az emberek kelethez akarnak tartozni.


Oktatás is sokkal jobb volt.

2023. ápr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, az utolsó nagyon okos dolgokat mondott, már el is felejtettem, de helyeselek, nagyon fontos adaléka volt a korszaknak.
2023. ápr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkiban, ahogy belinkeltem voltak a romagyilkosságok, cigánybűnözés mint téma, Magyar Gárda, Bombagyár oldal, Brodway jegyiroda elleni támadás, Vona Gábor népszerűsége, 2009es EP választásra való kampány, Vizitdíjas népszavazás, gazdasági válság, Jan Slota kijelentései, Sólyom László feltartóztatása a határnál, Nagy Magyarország a kocsikon, árpádsávos zászló, sünözés, Budaházy, Magyarok Nyilai Felszabadítóhadsereg, Sodi, Tomcat, Jobbik megerősödése, Szovjet emlékmű megrongálása, nemzeti jogvédő szolgálat, Molnár F. Árpád, kurucinfo, puruttya, napiszar, Kárpátia, nemzeti zenekarok, Trianonozás, nemzeti rock, Fanka Deli, myvip, kordonbontás, gyurcsány takarodj, megélhetési bűnözés, szdsz, kóka, vasutas sztrájkok, Gaskó, Kóka János, Gyurcsány vs Orbán, Demszky, Tarlós, megélhetési bűnözés, Index, Origo, népszava, zsidózások stb stb...


Ezekre rákeresel amiket felsoroltam szavakat bőven utána tudsz olvasni ennek a korszaknak, akkoriban a politika is nagyon beszűrődött, ma inkább apátia van, senkit nem érdekel már.


Valahogy gazdaságilag ,politikailag ingatag volt, meg szerintem nehezebb volt érvényesülni, de vállalom az emberek pozitívan álltak a jövőhöz, az emberekben benne volt a tűz, na most na most végre eljön a Szebb Jövő. Ma meg inkább mindenki bele van savanyodva ebbe az erkölcsi morális fertőbe.



Még igen, emlékszem anno támadta meg 2008ban Grúziát Oroszország, akkoriban elég nagy felháborodás övezte, még Szíjártó Péter is felszólalt az Oroszország elleni tüntetésen. Ma meg állandóan orosz feneket nyalunk, és fehéroroszt, ami ellen szintén tüntettek a fideszesek. Ma meg a Fidesznek és szavazóinka a putyini rendszer lett a példaképe. Meg akkoriban idehaza nagy volt a Putyini rendszer ellenesség. Egyedül vidéken szorgalmazták azt, több mezőgazdasági terméket adjunk el nekik, mint 1990 előtt, de a putyini diktatúrától szinte mindenki iszonygot. Akkoriban az USA háborúit is nagyon sokan ítélték el, hozzáteszem azt is jogosan azt is.



Akkoriban ment a riogatás, munkahelyeken ,ha nem tetszik minimálbérért a 3 műszak, van helyetted 3 másik. De a gazdaság sok szektorában ez ment, ma sok helyre nem találnak embert, és hozzák be tízezrével a vendégmunkásokat. Meg akkoriban 2008ban fizikai munkát minimálbéren fizették csak, aztán csodálkoztak senki nem akar minimálbérért kihajtani magát. Építkezések leálltak a válság miatt, bekezdtek dőlni a hitelek, sok család nagyon megszívta, devizahitelek sokasága.


A tinicsajoknál nagy divat volt a haspóló, szakadt farmer.


Hát erről több oldalt lehetne írni, gazdaságilag padlón volt az ország, de valahogy akkor is szabadosabb, nyugatosabb, volt a társadalmunk, valahogy vártuk 2010et, hogy Orbánnék legyenek, majd miután kimutatták a foguk fehérjét apátiába estünk, erkölcsi mocsárba, én így látom.


A politikai dolgokat azért írtam ,mert akkoriban keményen volt nyomva a politika, most meg már alig foglalkoznak vele a diákok.


Én 2016ban végeztem a középiskolában heti 38 tanórám volt, a tanárok mesélték 10 éve 2006 körül alig 20 tanórájuk volt a végzősöknek. Meg amikor én 2012ben elkezdtem a középiskolát mit láttam bemennek a végzősök 8 órára, 12 órakkor már mennek haza, sokkal kevesebb tanórájuk volt a diákoknak, sokkal lazább volt az élete.

Amikor én végeztem 2016ban már nyomták a mindennapi tesit, sok sulit átvett az egyház és nyomni kezdte a hülyeségeit pl.: nem lehet festett haj, miniszoknya. Bakker én is vallásos vagyok, de ez miért? Kevesebb adminisztrációjuk volt a tanárok, heti két tesijük volt a gimiseknek.


Hát még lehetne írni naphosszakat.

2023. ápr. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. ápr. 16. 11:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!