Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lehet az, hogy 10-15...

Miért lehet az, hogy 10-15 éve még sokkal jobban tudtam írogatni másokkal különböző oldalakon és a Messengeren, mint mostanában?

Figyelt kérdés
Valahogy még jobban vevők voltak rá mások, nagyobb volt a hajlandóság erre másokban, mostanában teljesen elzárkóznak legtöbben az írogatástól, meg zavarja őket, esetleg alig elérhetőek. Régebben sokkal elérhetőbbek is voltak. Akkoriban írogattam egész nap emberekkel, estéket is végig írogattam másokkal, mostanában meg van kb. 5 ember aki néha-néha visszaír, hétvégén szinte senki, itt Gyakorikérdéseken se lehet már úgy írogatni mint régen privátban. Mi az oka mindennek? Az, hogy a korosztályom akkoriban még csak tizenéves volt, tizenévesekkel akartam írni, most meg már 20-30 éves emberekkel? Vagy változott a világ, jobban elzárkóznak az emberek az internetes kapcsolatoktól már?
2023. márc. 14. 02:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én is így járok, személyesen, őszintén érdeklődök a másikról, a válasz elmarad, de helyette van fészes aktivitás a részéről, ő inkább a közösséggel - akik nem érdeklődnek iránta annyira - kívánja megosztani érzéseit, mondanivalóját, gondolatait.
2023. márc. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
12%
Nem az internetes kapcsolatoktól zárkóznak el, hanem tőled, ráadásul okkal.
2023. márc. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Miért
2023. márc. 14. 10:13
 14/17 anonim ***** válasza:
91%
Miért lettek ennyire durván lepontozva a válaszok? :( Tényleg nem érdemes sehova írni inkább.
2023. márc. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A mai magyar társadalom nem tudja, hol tart, mit csinál, mit akar, ezért.
2023. márc. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Engem már nem zavar a lepontozás.

Nagyon könnyű azt írogatni bárkinek - 0 ismerettel az illetőről - hogy "tőled zárkóznak csak el, azért"...

2023. márc. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor még az újdonság szele is jelen volt, nyitottabbak is voltak az emberek, szívesebben is ismerkedtek. Most sokan bezárkóztak, szereztek rossz tapasztalatokat, nemcsak neten, és már sajnos nincs is akkora értéke egy barátságnak, emberi kapcsolatoknak, mint régebben. Valamint egy tizenévesnek több ideje, energiája is van az online kapcsolattartásra, mint egy idősebbnek, esetenként nyitottabb is rá.


Tudom, hogy ezért én is kapok bőven pirosat, de ez van: nekem már valahogy nincs is igényem, energiám a netes írogatásokra, pedig tiniként imádtam, és rengeteg emberrel beszélgettem így, legtöbbjükkel lazán évekig. Szívesen beszélgetek, de inkább személyesen, vagy telefonon. A pötyögés személytelen is, meg a másik fél túlzottan könnyen tűnhet el, akár véglegesen is, ha csakis netes kommunikáció van. Erre pedig nagyon sok példám lenne..

Emellett még sokakat, köztük engem is, zavar az elérhetőségi állapot, illetve, hogy sokan elvárják, hogy az üzenet megjelenése után, rövid időn belül válaszoljunk, ami nem mindig kivitelezhető.

2023. márc. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!