Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lehet az, hogy 10-15...

Miért lehet az, hogy 10-15 éve még sokkal jobban tudtam írogatni másokkal különböző oldalakon és a Messengeren, mint mostanában?

Figyelt kérdés
Valahogy még jobban vevők voltak rá mások, nagyobb volt a hajlandóság erre másokban, mostanában teljesen elzárkóznak legtöbben az írogatástól, meg zavarja őket, esetleg alig elérhetőek. Régebben sokkal elérhetőbbek is voltak. Akkoriban írogattam egész nap emberekkel, estéket is végig írogattam másokkal, mostanában meg van kb. 5 ember aki néha-néha visszaír, hétvégén szinte senki, itt Gyakorikérdéseken se lehet már úgy írogatni mint régen privátban. Mi az oka mindennek? Az, hogy a korosztályom akkoriban még csak tizenéves volt, tizenévesekkel akartam írni, most meg már 20-30 éves emberekkel? Vagy változott a világ, jobban elzárkóznak az emberek az internetes kapcsolatoktól már?
2023. márc. 14. 02:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Változott a világ. Manapság discordon szokás tartani a másikkal a kapcsolatot, legalábbis azok részéről akik telefon helyett inkább a gép előtt ülnek.

Lányok esetében húgomból kiindulva a WhatsApp, instagram tölti be inkább ezt a szerepet mint a messenger.


Facebook például manapság már csak egy oldal ahol szülinapot kívánnak az emberek, esetleg névnap alkalmából felköszöntik egymást.


Messengert én 2-3 naponta használom, egyszerűen képtelen vagyok telefonról írogatni más embernek, gépen kb. olyan gyorsan írok a billentyűzet miatt mint ahogy beszélek, de gépről nem fogok Facebook-ra felmenni a Messenger miatt. Amúgy is zavar hogyha rám ír valaki és elvárja hogy rögtön válaszoljak.


Őszintén én discordon érem el a közvetlen barátaim, messengeren pedig kollégákkal, esetleg csoportokkal tartom a kapcsolatot, mivel nem túl aktív a messengerem elég 2-3 naponta ránéznem.


Az emailt viszont többször használom mint a discordot.


Én régen sem voltam nagy messenger-es, instagram nekem teljesen kimaradt, TikTok pedig már nem az én világom így 25 évesen.

Szóval marad a discord, itt gyakorin pedig néha felnézek, kicsit addiktívnak tartom, mert érdekel más véleménye, de nem járok fel naponta.


Ez lehet hülyén hangzik, de 9 naponta én tartok egy produktív "szabadnapot" ilyenkor nem szoktam aludni, minden percét valami hasznos dologgal töltöm. Most például gép előtt eszek, podcast-et hallgatok és közben gyakorizok.


Én az időhiányra és saját mentálisomra fogom hogy igyekszem kivezetni az adathalász Facebook-ot az életemből, aki fontos számomra telefonon el tud érni.

Discord manapság jobb alternatíva mint a Messenger, Skype, Facebook, Instagram. Csak ezt sokan nem tudják.


Végül pedig annyival kiegészíteném hogy ebben a korosztályban inkább a karrier építsen van a hangsúly, munka, vállalkozás, párkapcsolat, esküvők, családalapítás, lakás/ház vásárlás, felújítás, költözködés. Vagy vannak olyan mint például én, akik a Covid miatt csúsztak az egyetemmel, esetleg szimplán képezni szeretnék magukat.

Nekem a legtöbb velem hasonló korú ismerősöm bulikba járnak szabadidőben, a barátaim pedig a fentebb leírtak közül inkább a párjukkal töltik az idejüket.


Én egyenlőre nem találtam meg a szerelmet, manapság nehéz olyan lányt találni akivel hosszútávon lehet tervezni, tanult, hasonló az érdeklődési köre, akinek összejött nyilván nem fog a közösségi médián lógni.

2023. márc. 14. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhonnan ömlik az inger, videók, post-ok, megosztások, alkalmazások...

Lehet emiatt kevesebben akarnak "egy emberrel beszélgetni tartósan".

Én is ezt tapasztalom: e-mail-ben például hiába írok, válaszokat nem kapok, FB-n pedig mindig aktívak, mert az fontos.

2023. márc. 14. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%

Tini éveimben én is volt, hogy végig írogattam éjszakákat,de ez mára már megváltozott.


Sokkal jobban szeretem ha hívnak


Az írogatás számomra személytelenné és unalmassá vált


Rengeteg ember siet rohan, magára sincs ideje nem,hogy végig pöttyögni neked a napot

2023. márc. 14. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szocialozáltabbak voltak az emberek
2023. márc. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ez tényleg így van. Bár én pont 10 éve kezdtem a főiskolát. Sok új embert,barátot megismertem. Esténként is olyan sokan írtak, nem győztem válaszolni.

Mostanra nem maradt szinte senki. Én annak tudom be,hogy mindenkinek más élete lett. Sokan férjhez mentek, gyerekük van. Már nem az irogatás a legfontosabb. Régi szép idők..:)

Korábban én is nyitottabb voltam itt is. Most már szinte elképzelhetetlennek tartom, hogy egy idegennel beszélgessek facebookon. Mert nincs is miről, meg nem adok ki magamról semmit.

Változnak az emberek.

N

2023. márc. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%

Azért, mert most tombol a retró-mánia; ismerkedjünk élőben!

Lehetőleg csak azzal a másfél tucat emberrel, aki maximum 10 percre van tőled, ami természetesen magával vonja az elvárásaid kötelező jellegű lefaragását is. Pont, mint 50 évvel ezelőtt.


Abban számomra volt valami szép és "szívet melengető", hogy az internet eltörölte a távolságokat. Nem kellett a környékeden lakó, veled egy iskolába járó emberekre korlátozódnod, akikkel leggyakrabban nem passzolt a személyiségetek és nem is volt közös érdeklődési köröd, hanem megadtad, hogy mi érdekel, beszéltél egy kicsit magadról, és viszonylag hamar több rokon lélekre is találtál. Az már a bizalom jele volt, hogyha az érdeklődési körökből át lehetett nyergelni személyesebb témákra is, amik alapján a valóságban is be lehetett azonosítani egymást. Aztán, ha kiderült, hogy az ország két eltérő végében laktok, az se változtatott semmin, mert már volt ekkora egy érzelmi kapocs, lehetett továbbra is írogatni, a személyes találkozás megszervezése pedig egy nagy esemény volt, ami megérte a várakozást. Akikkel tizenegy-tizenkét évesen leveleztem pl. a howrse-on, azok visszagondolva sokkal több időt és energiát beletettek az ismeretségünk építésébe és ápolásába, mint amit az utóbbi években tapasztalok az emberektől.

2023. márc. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%

6-os vagyok.

Még azt hozzátenném, hogy "jobban el is tudták adni magukat" a megjelölt idősávban az emberek.

Az akkori 10-12 éves gyerekek stílusosan megfogalmazott, igényesen összeállított és több részletre kiterjedő bemutatkozást tudtak írni magukról, az általuk kedvelt és nem kedvelt dolgokról, és a véleményüket meg tudták indokolni is.

Most meg az átlag felnőtt nem tud többet kierőszakolni magából egy ismerkedős kérdés kiírásakor annál, minthogy "barna hajam van, zöld szemem, százhetven centi vagyok és szeretek sétálni".

2023. márc. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%

Az, hogy felnőttetek, és az emberek ilyenkor már - jó esetben - nem érnek rá egész nap a gépen/telefonon lógni, hanem dolgoznak, a családjukkal foglalkoznak, a háztartással foglalkoznak, a hobbijukat űzik...


Érted: életük van.


Neked is ki kéne próbálni.

2023. márc. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Szocialozáltabbak voltak az emberek"


Szinte biztos vagyok benne, hogy nem ezt a (nem létező) szót akartad használni...

2023. márc. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Más a világ, minden megváltozott.

Az én korosztályom (25-35 körüliek) nagy részének már családja van, ahogy nekem is. Nem érünk rá egész nap a chaten lógni.

Ráadásul nagyon széttagoltak a platformok, nem úgy van, mint régen, hogy a tech-felhasználók IRC-n tolták, az átlag useresek meg MSN-en, a maradék kis százalék pedig MSN-en.

Most van Facebook (főleg a 30+-osok használják), van az Insta (fiatalabbak használják), van Snapchat, van Discord, Viber, Whatsapp, elvétve használnak még Skype-ot is...


És szerintem az is benne van, hogy sokan rájöttek már, hogy van hasznosabb elfoglaltság is annál, mint neten írogatni másoknak, és próbálnak tudatosan kis távolságot tartani a digitális világtól.

2023. márc. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!