Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miket rontottál a karrieredben...

Miket rontottál a karrieredben az életed során?

Figyelt kérdés

Pl. lehet hogy rossz szakmát tanultál, kiderült nem szeretted, vagy hiába tanultad amit szeretsz nem volt rá munka. Vagy a munkahelyeden nem jól teljesítettél ezért kirúgtak, vagy csak szerencsétlenség ért. Bármi, amivel időt vagy energiát pocsékoltál a szemedben és lehetett volna másképp.


Ha tudod konkrétumokat adj meg, és hogy mit érzel iránta.


Én 3 éve tanulok már ki egy online szakmát, de nem látok benne eredményt, ez eléggé elkeserít. Talán később még lesz benne, csak már a motivációm lecsökkent.


Eközben angol újságírással foglalkozhattam volna, amivel régóta lenne munkám home office-ban és azt csinálnám amit szeretek. Fejlesztettem az angolom (angol irodalmat és könyveket olvasok, írok), a tudásomat is a médiáról és írtam is, tehát nem volt pazarlás, mert a szenvedélyem, csak kereshettem vele volna állást, építhettem volna a portfóliómat. De most fogom csak elkezdeni.



2023. jan. 9. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem mentem egyetemre, mert nem volt miből. Nem tanultam szakmát, mert egyik sem érdekelt. Nőként kiráz a hideg, hogy fodrász, körmös, kozmetikus legyek. Ahol éltem lehettem volna pék ennyi. Nem volt lehetőségem és ez visszaüt folyamatosan. Egyetemre most sem telik, szakmát nem tudom mit kellene tanulnom.
2023. jan. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyanok, hogy karrier jelenleg még nincs, mert pályakezdő szinten vagyok, illetve jelenleg mesterképzésen tanulok. Az alapdiploma után kezdtem el állásokra jelentkezni és hatalmas csalódás volt, hogy nem kapkodtak utánam, pedig nem komoly szakon voltam és keresett munka is. Jelenleg is keresgélek még, de ezt eddig elég nagy kudarcnak élem meg.
2023. jan. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
komoly*
2023. jan. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nem lettem szorgalmasabb, ugyanaz a kis csavargo,munkakerulo vagyok mint aki 20 eve voltam. es itt toltom az idomet naphoszatt.
2023. jan. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Psycho ***** válasza:
100%

Érettségi után építészmérnöki képzésre jelentkeztem, bár már akkor is voltak kétségeim. Az alapokat szerettem (fizika, matek, rajzolás), de a szakmai része egyáltalán nem érdekelt. Erre az első néhány hónap rá is erősített. Mivel úgy voltam fele, felesleges erőltetni, otthagytam a képzést még az első félév vége előtt.


Otthon persze nem fogadták túl jól, elég nagy ribillió kerekedett belőle (sejtettem, hogy ez lesz). Akkor még bűntudatom volt, ma már tudom, hogy nem én voltam a hülye. A döntésemet a mai napig nem bánom. Azóta sok idő eltelt,

7 egyetemi év alatt kitanultam egy másik szakmát, amiben azóta is dolgozom.

2023. jan. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Shora ***** válasza:
100%
Kicsit talán megbántam annó kamaszkoromba hogy annyit lázadtam és ennek ez volt a következménye hogy elhanyagoltam a sulit, és hát igen olyan helyre vettek fel ahol volt hely :"D (Külföldön élek kiskorom óta ,szóval kicsit másmilyen is az iskolarendszer) mentem szakiskolába fogorvosi aszisztensnek,hamar félbe is hagytam a gyakorlati helyem minden tanulót bántott lelkileg amennyire csak tudták. Jól megis utáltam a szakmát ahogy van :/ Utána jártam egy két évesbe ahol kiképeztem magam Dajkának,amit amúgy szerettem is, szép időszak volt csak sajnos nem keresem meg a kenyerem még itt külföldön sem vele. Utána volt egy év szünetem,ahol elgondolkodtam mit akarok az életemmel kezdeni. Idén nyáron kezdtem el egy felnőtt online gimnáziumot ahol bepótolhatom az érettségimet :") Igen, talán ez volt a legnagyobb megbánásom hogy még azt sem csináltam meg korábban, de azt hiszem most itt az ideje. Fel a fejjel kérdező, néha hullámvölgyes a célhoz vezető út! Mindennek így kellett történnie az életünkbe hogy rájöjjünk a hibáinkra, előttem lévő aki írt meg tanácsolom hogy fontolja meg ,ha úgy hozza a lehetőség pótolja be azt amit nem csinált eddig meg, egyszer élünk és kikell használni a lehetőségeinket ami van:)
2023. jan. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Shora ***** válasza:
az első válaszolónak írtam,még mielőtt valaki összezavarodnak :DDD elfelejtettem frissíteni az oldalt és sokan írtatok közben
2023. jan. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A szociális területet választottam, amit nem kellett volna.

Maradtam egy olyan helyen, ami xar, ahelyeet, hogy leléptem volna máshova.

2023. jan. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

HR alapszak után kezdtem keresgélni és egy csalódás volt, hogy NAGYON nem kapkodnak utánam, csak belépő szintű/asszisztensi állásokat kapnék a szakmámban non-stop gürizésért és kevés pénzért cserébe.


Így utána már szakmán kívül kerestem, végzettséget nem igénylő állásokat.

2023. jan. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nagyon jók.
2023. jan. 10. 09:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!