Hogyan szokás jelezni egy cikkben, hogy ha X idő után új információ került napvilágra, tehát egy a cikkben szereplő állítás nem vagy nem egészen igaz?
Arra gondolok, hogy mondjuk írok egy szoborról, és azt állítom, hogy csak egy gipszöntvénye létezik a műalkotásnak, nem valósult meg mint köztéri szobor, de aztán kiderül, hogy mégis létezik kész példány.
Más bloggereknél láttam, hogy azt írják: "update" - és utána közlik az új információt. Ennek mi a magyar megfelelője? Javítás vagy frissítés?
Attól függ mennyire kardinális a frissítés a teljes sztori szempontjából, meg persze attól is, hogy mennyi emberhez jut el az írás. Kisebb, pl. nyelvi javításokat jelezni sem kell. Ha az értelmét/tartalmát megváltoztatja, akkor illik vagy a javítás helyénél zárójelben, vagy a cikk előtt/után jelezni, hogy mikor és milyen változás történt.
Egy Telex cikket tíz-százezrek nézhetnek meg akár pár perc/óra alatt is. Ilyenkor célszerű az elején/végén feltüntetni, hogy milyen változás történt, akár a címet is átírni, hogy frissült, ha annyira fontos a változás.
Egy enciklopédia jellegűbb írásnál, amit eleve nem is túl sokan olvasnak, inkább csak archivum jellegű értéke van, ott akár jelezni sem szükséges a módosítást, csak korrigálni. Vagy a példában szereplő helyzetben eleve azzal frissíteni, hogy ekkor és ekkor készült egy újabb változata és akkor azzal a frissítést is jelzed, főleg ha az a dátum későbbi, mint az eredeti publikálás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!