Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes 28 évesen...

Szerintetek érdemes 28 évesen egyetemre menni?

Figyelt kérdés
26 vagyok, viszont csak 28 évesen tudnám elkezdeni.

2022. okt. 11. 00:37
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Attól függ mit akarsz tanulni.
2022. okt. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát őszintén semmit,csak rájöttem hogy sima érettségivel,meg pár okj-s szakmával nem sokra megyek. Amúgy jók a képességeim, viszont azért nem tanultam tovább mert nem tudtam,hogy mi szeretnék lenni. Igazából még most se tudom, viszont egy diplomával csak jobban eltudnék helyezkedni.
2022. okt. 11. 00:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A 28 az teljesen jó kor az egyetemhez. Igazából a 82 is az lenne, arra is volt példa.

Az már nagyobb gond, hogy nem tudod mit akarsz. Előbb találd ki, aztán utána nyomasd. pláne, hogy ez nem így megy, hogy "áh, jövő hónaptól egetemre megyek" hiszen vagy fél évvel korábban van a jelentkezés és gyakran újraérettségizni sem árt.

2022. okt. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát tudom, hogy nem úgy megy. Illetve nem gondolnám, hogy újra kéne érettségiznem,mert elég jó jegyekkel érettségiztem,meg történelemből emelt érettségim van. Igazából ami érdekelne az a jog, viszont az csak úgy érné meg ha pl ügyvéd lennék, én viszont reálisan gondolkodom,ez egy komoly szakma és vannak tőlem sokkal tehetségesebbek ehhez a pályához..
2022. okt. 11. 01:02
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Hajrá.
2022. okt. 11. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen érdemes lenne, de értelmes módon, ami még mindig nincs meg. Bár van 2 éved kitalálni mi a terved, az még egy előny lehet.


Ezek a "lesz valami", "majd kitalálom", "hát nem is tudom", "meglátom még" és hasonló szövegek fabatkát sem érnek. Teljes időpazarlás ilyen hozzáállással bármibe belekezdeni, még egy új szakmát is otthagynál így.

2022. okt. 11. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Joggal nem csak ügyvéd lehetsz. Pl cégeknél jogi tanácsadó vagy ilyen "nézzutánamiajogiháttere"típusú munka. Egyik ismerősöm ilyesmit dolgozik a Sziget szervezőinél.


Őszintén egy 3 éves Bsc elvégzése szerintem akkor is megéri, ha utána nem a szakmában dolgozol. Pusztán az egyetemre járás brutálisan tágítja a látókört. Sokféle ember, sokféle.. minden:D És nem kizárt, hogy ott magadra találsz, hgoy mit is akarsz cisnálni. Deee tény, hogy egy 4 éves jogi kar nem pont ez a kategória, oda akkor érdemes menni, ha eltökélt vagy, mert egyszerűen nehéz.

De van ismerősöm aki kijárta a jogi kart és egy percet sem dolgozott jogi pályán. Nagykövetségnél dolgozik, a nyelvtudását jobban használja mint a diplomáját, bár tény, hogy a munkájához kell az, hogy használja a készségeket, ami az egyetemen ragadtak rá.

Sok multi is szívesebben alkalmaz olyanokat akiknek legalább egy Bsc-je van, mert egyrészt ezáltal már szűrik a jelentkezőket, másrészt egy felsőfokú végzettség nagyobb garancia arra, hogy képes vagy mentális munkát végezni.

2022. okt. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!