Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van értelme végigélni ezt az...

Van értelme végigélni ezt az életet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az elmúlt pár évben elég gyakorivá váltak az öngyilkossági gondolatamim, azonban a tetőfokra mostanában hágott.


Eljutottam arra a pontra, hogy úgy gondolom nem nagyon számít, hogy mit csinálok, mivel egyszer úgyis meghalok. Vagyis egy adott ponton túl már nem fogok létezni, így ha bármilyen pontot is teljesítenék, mondjuk a bakancslistámról, úgyse fog számítani.


Egy ideig még a szeretteimre gondolva sikerült visszatartanom magam, de ugyan az a gondolat kezdett el eluralkodni velük kapcsolatban is. Lehet, hogy fájni fog, és hiányolni fognak, de egy adott ponton majd meghalnak ők is, vagyis nem fog számítani semmit, hogy mit éltek ár, éreztek az életükben. Ha van menny, akkor úgyis majd örök szeretetben lesznek, ha nincs akkor meg az sem számít.



2022. szept. 25. 06:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

Na, ki vele, hogy mi a baj? Munkahelyi "karrier" válság? Kollégák, főnökség? Anyagi vagy erkölcsi jellegű megbecsülés hiányzik?


Hány éves vagy és milyen nemű?


"Szeretteid" címszó alatt mit kell érteni? Szülők, nagyszülők? Testvérek/unokatestvérek? Vagy már saját családod van, amit Te alapítottál?


Esetleg még tanulsz, iskolapadba ülsz nap, mint nap? Állami ösztöndíjra való jogosultságod van még?


Ezek csak olyan "vaktában" keresgélő tippek a részemről. Neked kell helyesbítened, ha valamit nem egészen pontosan fogalmaztam meg!

2022. szept. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%
2022. szept. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem erre a filozófia, a vallások, vagy a tudományok jobb választ tudnak neked adni, mint bármelyikünk itt. Sokféle magyarázat van a létezés értelmére, hátha találsz egyet amivel azonosulni tudsz. Nekem is az a meglátásom, hogy mindenki, és minden amit ember alkotott, vagy valaha is alkotni fog teljesen jelentéktelen. Elég megnézni egy összehasonlítást a legnagyobb ismert bolygókról a Földhöz képest, vagy kicsit utánaolvasni, hogy milyen távolságok vannak az űrben. Ha az egész Naprendszer eltűnne, az az univerzumban olyan lenne, mintha itt a Földön meghalna egy hangya. Ezzel párhuzamosan hiszek benne, hogy azért vagyok itt, hogy élvezzem az életemet, olyan dolgokkal töltsem ki a napjaimat amik nekem örömet okoznak. Nem azért mert globálisan bármit is számítana, hanem mert *nekem* számít, engem boldoggá tesz.
2022. szept. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Miért pont az akar öngyilkos lenni, aki hibátlanul ír és fogalmaz? Művelt ember maradj velünk.
2022. szept. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Hans Pötterman ***** válasza:
87%
Ez az a kérdés, amit sosem szabad piszkálni, gondolkodni rajta, különben becsavarodik az ember, ha jobban belegondol ebbe,meg a múlandóságba. Legalábbis nálam így van sajnos.
2022. szept. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

"van értelme végig élni az életet?"


Most őszinte, vagy nyálas választ akarsz?


Mert jöhetek ilyen "már hogyne lenne értelme, ez a legcsodálatosabb dolog a világon. Rengeteg szépet láthatsz, tapasztalhatsz blá blá blá".


A nyers valóság az, hogy ennek az élet nevű jelenségnek akkor van értelme, ha adsz neki. Ennyi.


Az egyetlen dolog, amiben a léted számít, az a faj/nemzet fennmaradása. A faj fennmaradás mondjuk annyira itt nincs veszélyben és nem csak rajtad múlik. A nemzetit/etnikait csak azért hoztam fel, mert ez az, ami változatossá, egzotikussá és érdekessé teszi a világot. Másképp, nem sokat számít ez sem.


Visszatérve: igen, önmagában semmi sem számít és pontosan a halandóság miatt. Hisz ha valaki értelmet tulajdonít valaminek (például értékesnek tart egy vázát és ezért megőrzi azt), az illető halálával ezen dolgok (ez által pedig a tettei) is értéktelenné válnak.


Szóval igen, attól függően, hogy milyen távlatból nézzük, az eseményeknek nem sok értelme van.

Hisz ahogyan felvázoltad, a te halálod csupán a közvetlen környezetedre van hatással. Ha ők nem lesznek, akkor konkrétan nem hat már senkire a tetted.

Ez változik azáltal, hogy mennyire vagy fontos/jelentős személy.

De ha nagy távlatból nézzük (ahogyan pl. #3 tette) akkor magának az emberiségnek sincs sok jelentősége.


#1 szerintem csak simán az a baja, hogy rájött, az élet értelmetlen. Hogy az egész élet egy színjáték, amiben úgy teszünk mintha számítana bármit is a tetteink.

2022. szept. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Isti22 ***** válasza:
32%

Van értelme az öngyilkosságnak?


Ha most az egész csak annyi, hogy "minek élni, ha úgyis meghalunk", akkor ennyi erővel ne egyél úgyis éhes leszel, ne pisilj, mert megint kell majd pisilned... stb.

2022. szept. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
24%

Hasonló gondolatok jártak a fejemben pár ève.Jól tettem,hogy nem tettem meg, elmondom miért.Túljutottam ezen,ès visszatekintve ők győztek volna.Hogy kik azok az "Ők"?Lelki sèrült emberek,sèrült szülőkkel,nagyszülőkkel,dèdszülőkkel,stb.Bántalmazott emberek,akik szintén bántanak.Azèrt,mert továbbfejlődtem,át tudtam èrtèkelni a problémát.Sokat olvastam nárcisztikus emberekről, alkoholizmusról,megcsalásról.Vallásokról.Pszichológia,pl a játszmaelmèlet Eric Berne.Csernus doki.Testbeszèd,bármennyire is kommersznek tűnik.Olvastam Tisza Kata könyveit,nèztem youtube videókat.Visszatekintve olyan buta,lelki nyomorèk ember/emberek okozták a problémáimat,akiktől azonnal elhatárolódnèk manapság.Bár èrezni èreztem,hogy valami nem stimmel.Hiszen ő nem jutott el a tudatos gondolkodásnak arra a szintjère,hogy nem bánt,nem hazudik,nem akar megalázni.Ez persze èrzelmi intelligencia kèrdèse is.Egyszerűen láttam,hogy áldozat lettem a közelükben,ès ez másképp nem is működhet.Illetve igen;ki lehet lépni a helyzetből,akár azzal is,hogy átlátod kivel van dolgod.

Nem is kell ténylegesen otthagyni ezeket,látod már előbb,hogy aki a gondot okozta,ugyancsak bajban van,de ő soha nem fogja fel.Az igazi, végleges megoldás az volt,hogy megszakítottam a kapcsolat minden formáját,mert mèrgeznek,ès kicsinyes játszmákat folytatnak.

Hidd el,senkièrt nem èri meg gyötörni magad,az ember szeretetre született,ès ezt most nem vallásos èrtelemben írom .

Az èlet èrtelme pedig az,itt a földön,hogy telik az idő,ès meghalunk.Most ez így erős, tudom.A vallások is ezzel próbáltak valamit kezdeni.

Szóval ki kell tölteni,úgy,hogy ne tűnjön èrtelmetlennek.Illetve ne legyen az.Mert így is,úgy is vège lesz.De erre nem az öngyilkosság az egyetlen lehetséges válasz.

Fejlődni kell,tanulni,dolgozni.Belemenni abba,amitől félsz.Amihez nem èrtesz,begyakorolni.Mi a tehetsèged?Olyan munkát szerezz ami kapcsolódik hozzá!Szeretni kell,valaki olyat aki lehetőleg nem egy nárcisztikus szörnyeteg, olyat akire fel tudsz nézni,ès ugyanakkor kívánod.

Apropó tanulás:az èlet szürke hétköznapjait is meg kell tanulni megtörni,különben bedarál.

Elsőre ennyi jutott eszembe.

2022. szept. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%

Megszületni sincs értelme, úgyis meghalunk.


Az öngyilkosság egyenlő a feladással, nem teszek szívességet jelentéktelen embereknek azzal, hogy feladom. A felszínes embereknek, érdekbarátoknak ne adj támadási felületet. Szelektálj.

Egyébként nálam is gyakran eszembe jut, de nem teszem meg. Mert vannak még olyan személyek az életemben, akikkel szívesen eltöltök még jó pár évet. Pedig szegények vagyunk, talán lehetetlen ilyen árak mellett 1-ről a 2-re jutni..


Az öngyilkosság is gyilkosság, szóval bűn.

Ha esetleg nincs párkapcsolatod, mert valamilyen okból kifolyólag nem jött össze, szarni bele. Sosem vagy egyedül, ezt ne felejtsd el.

2022. szept. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%
Nincs.
2022. szept. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!