Manapság mennyire gyakori hogy valakinek nincs Facebookja a kb. 20-40 éves korosztályban?
Ha nem kellene a Messenger, mai napig nem lenne Facebook -om. A világból lehet vele kikergetni.
N
Amúgy azt látom, hogy cseles dolog ez a Facebook használat is, mert teljesen átalakult a használati formája.
Régen mindenki agyba főbe posztolt mindent a saját oldalára írt ki. Most meg azt látom, hogy a csoportok amik nagyot mennek.
Ha magamat nézem, akkor a saját profilomon szinte zéró adat van, nagyon ritkán osztok meg valamit, illetve sokszor csak privátban magamnak mentek el nekem tetsző posztokat.
Viszont csoportokban amik a hobbimhoz köthetőek rendszeresen aktív vagyok ötletekkel, megosztásokkal, posztokkal. Beszámolókat írok.
37 évesként mondom, hogy szerintem a mi korosztályunk Facebookon jellemzően fenn van, és használjuk is, viszont leginkább tartalom olvasására, illetve kapcsolattartásra, és kevésbé posztolásra.
Ennek megfelelően, ami viszont nagyon nem jellemző ránk, az a tiktok és modern társai.
Mi még anno iwiw-vel kezdtük a social media-t, ahol a fő szempont rég nem látott ismerősök megkeresése és kapcsolatfelvétel/tartás volt. Mi, amikor átmentünk a Facebookra, jellemzően ugyanezt kerestük és folytattuk ott is.
Én személy szerint csoportokban vagyok az érdeklődési körömnek megfelelően, illetve külföldi/távoli ismerősökkel és rokonokkal beszélgetek ott leginkább. Az nagyon nem hat meg, hogy fotókat, videókat készítsek magamról, hogy felpakoljam valahova, ezért nekem nem alternatív sem a tiktok, sem ehhez hasonlók.
Videótartalmakat Youtube-on nézek. Szerintem a korosztályunkra (kérdésben szereplő 20-40) ez a jellemző, bár inkább talán 30 felett.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!