Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fog menni az esti erettsegi...

Fog menni az esti erettsegi ha matekbol szorozni sem tudok es osztani? Hogyan zarkozzak fel szeptemberig? 23L

Figyelt kérdés

Mindent elfelejtettem se osztani se szorozni sot még ossze adni es kivonni sem tudok mar..beiratkoztam esti erettsegire de elegge felek mert az alap matektudasom sincs mar meg. Felesleges igy elkezdeni?

Hogyan zarkozzak fel szeptemberig hogy a tanarok ne nezzenek le engem majd?

Rosszindulatu kommentekre nem reagalok!


2022. júl. 2. 14:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
66%
Próbálj egy feladatsort megoldani függvénytábla és számológép segítségével. Úgy sem megy semmi?
2022. júl. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
22%
1. Ha a szorzás sem megy neki, kizárt h megértené a függvénytáblát.
2022. júl. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, tessek... itt gyakorolhatod a szorzást


[link]

2022. júl. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
96%
Dyscalculia-val nem kell matekból érettségizni. Neked tuti az van.
2022. júl. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
66%

Csak a következetes gyakorlás lehet jó megoldás, - nincs más opció!

Eleinte "vért fogsz pisilni", - később már könnyebben hangolódsz a kihívásra.

Életemből vett példa:

A lányom sírva fakadt, amikor vettem a fáradtságot arra, hogy tollba mondjak neki felolvasással, - mert gyalázatos volt a helyesírása. Választhatónak hagytam meg számára az opciót, - elmagyaráztam neki, hogy nekem semmivel sem lesz rosszabb vagy jobb, ha nem tanul, (magának tanul).

Sírdogált még két-három alkalommal az elején, de önként ment bele a későbbiekben abba, hogy gyakoroljunk. Szeptemberre olyan lett a helyesírása, hogy a legjobbak közé verekedte fel magát - az osztályának szintjén - és még a tanár is nézett bután, mint egy gázálarc.

Jól esett neki mások elismerése és azóta is hálás nekem azért, mert vettem a fáradtságot, hogy foglalkozzak a gondjának megoldásával, - ráadásul mindezt úgy tettem, hogy nem "csapkodtam őt kilenc farkú macskával"!

Engem is örömmel tölt el, hogy van olyan konkrét tudás is, amit az én segítségemmel fejlesztett jó szintre a lányom! Jó érzés pozitív dolgot adni - és még jobb, amikor hálás ezért valaki!

Vegyél erőt magadon! Ha kell, keress erre partnert, - mert adott esetben ez komoly húzóerő lehet - és "csapj a lecsóba"! Arra azért ügyelj, hogy a szellemi terhelés szintjének megválasztásával ne kikészítsd magad, hanem fejlődj!

2022. júl. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
33%
10. Hacsak nem akar emelt érettségit letenni matekból, amit amúgy is kétlek, nem kell deriválni meg integrálni ;)
2022. júl. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

17. Ennyire lement a színvonal?

Nalunk ez normal tanrendben volt. Pedig nyelvszakos osztalyba jartam.

2022. júl. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, szerintem túlzol. A minennapokban is kell az összeadás, kivonás, szorzás osztás. Oké, most fejből én se tudom gyorsan megmondani, mennyi 872-389, de egymás alá írva a két számot ki tudnám számolni. Ma már amúgy mindent számológéppel számolnak.

Alsóban tanulni kellett, de én sem emlékszem már a szorzótábla minden egyes részére. Nem biztos, hogy mindenki tudja fejből, mennyi 9x6 vagy 6x7.

2022. júl. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!