Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Számodra ez a filozófikus...

Számodra ez a filozófikus töltetű mondat mit üzen? "Nem kell mindig jól járni."

Figyelt kérdés
Vagy ezzel csak a rosszul teljesítők, bukott életűek nyugtatják magukat?
2022. jún. 29. 11:40
 1/7 Kólauborkával ***** válasza:
89%

Szerintem annyit jelent, hogy: nem kell mindig szó szerint jól járni, tehát pénzt keresni. Néha maga a segítség, a másik társasága ugyan olyan jutalom lehet, mintha pénzt kapnál.

Ez csak röviden, lehetne még fokozni, de ez a legegyszerűbb szerintem.

2022. jún. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Ezt Mérei Ferenc pszichológus mondta. Ill. egészen pontosan ő így fogalmazta meg: "Nem lehet az életben mindig jól járni."


Ő arra gondolt, hogy el kell fogadni, hogy (szinte) minden döntésünknek van kellemes és kellemetlen következménye is. Pl. ha családot alapítok, gyerekeim lesznek, az csodálatos öröm - de emellett sok lemondás, sokszor kell ehhez igazítanom a mindennapjaimat, a szórakozásomat, a nyaralásomat stb. Ha nem is egész életemben, de hosszú éveken át. De mindez igaz sokkal kisebb jelentőségű dolgokra is. A lényeg, hogy fogadjuk el, hogy minden döntésünknek vannak negatív velejárói is, és emiatt ne nyavalyogjunk, ne panaszkodjunk, hanem a döntés pillanatában fogadjuk el, hogy ezek együtt járnak mindazzal a jóval, ami miatt úgy döntöttünk, ahogyan. És örüljünk annak a jónak, ami a döntésünk következménye.

2022. jún. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Néha kellenek a sikertelen élmények is ahhoz, hogy még talpraesettebb, sikeresebb legyél!
2022. jún. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Mo.-n a gyengébbeket ezzel etetik az erősebbek a saját kis hasznuk reményében.
2022. jún. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Azt, hogy jó ha kicseszik velem az élet és megtanulom a rosszat is kezelni. Mert akkor a jót mégjobban meg tudom becsülni.
2022. jún. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Ezt sokféleképp lehet értelmezni, mondjuk valaki azzal jár jól, hogy a buliba azt a nagy seggű szőke csajt megdugja, és mondjuk te ezzel nyugtatod magad.

Holott igazából ha belegondolsz te is jól jársz, mert nem csaltad meg az asszonyt így tiszta a lelkiismereted.

Meg persze itt a kérdés, hogy te megtetted volna az asszony mellet?

De sok hasonló dologra rá lehet fogni.

Ha előléptetnek jól jársz? Léptettek már elő és így sok kötelező túlórám lett, több munkám, ami nem járt annyi pénzbeli különbséggel hogy megérje, de cserébe a szabadidőm is eltűnt.. Persze volt munkatársam aki azzal jött hogy helyette raktak előrébb, persze ha rajtam múlott volna neki adom azt élek nyugodtam, mert így annyit értem el hogy lettek eü. gondjaim és végül felmondtam mert utáltam azt a gyász munkát xd Oké munkanélküli lettem akkor, de szerintem az volt életem legjobb döntése.

2022. jún. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%
Nekem ez azt jelenti, hogy az az élet része, hogy vannak pozitív és negatív élményeink is, és nem kell a tökéletest várni. Hogy attól jobban tudjuk értékelni a jót, ha megtapasztaltuk a rosszat, és van összehasonlítási alapunk.
2022. jún. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!