Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez lehet az aláírásom?

Ez lehet az aláírásom?

Figyelt kérdés

Most szeretnék nem sokára személyit csináltatni és ennek kapcsán elgondolkoztam, hogy mi minden tud jogilag aláírásnak számítani.


Hosszú nevem van és nem akarom mindig azt kiírni és valahonnan azt hallottam, hogy az aláírásnak egyeznie kell a személyin lévővel.

Nos itt merül fel bennem a kérdés: Ha a nevem kezdőbetűit egy bizonyos módon írom le, az 1. kerülhet-e fel személyire. 2. elfogadnák-e, ha más már meglévő iratokon (útlevél, diák, banki papírok) a teljes nevem van. Ha valahol a teljes nevemet kérik természetesen azt írom, de ez működhet-e, mint aláírás.


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. jún. 17. 22:03
A kérdező szavazást indított:
Lehet ilyen aláírásom (kezdőbetűk ,,cifra" módon) és mindenhol elfogadnák.
Nem lehet.
Lehet, de inkább maradjak a teljes nevem kiírásánál.
8 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:

Az legyen rajta,ahol mindenhol aláírsz.


Nekem is hosszú nevem van. Az én aláírásom inkább hasonlít egy részeg nullára, mintsem aláírásra, de ez van. Az legyen az okmányon, ahogy más iratot is alá szoktál írni!

2022. jún. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az aláírásod olyan, amilyen, viszont mindenütt egyformának kell lennie.
2022. jún. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kezdőbetűk leírását szignónak, vagyis rövidített aláírásnak nevezik, az aláírás a teljes név kiírása.
2022. jún. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az aláírás szignó is lehet.


Pont a héten kérdeztem meg okmányirodában, mert lejárt a jogosítványom és az új engedélyre már a szignóm került fel, nem a teljes neves aláírásom.


Mondtam a nőnek, hogy mindenhol félreértésekbe keveredek, mert a papírok aljára szignót firkálok, de a személyin meg teljes név van gyöngybetűkkel. Ott mondták, hogy akkor az legyen a kártyán is, ahogy MINDENHOL aláírok, ha szignóval, akkor szignóval.


De nem kell elhinni egy anonim választ, menjetek be a kormányablakba és kérdezzétek meg ti is.

2022. jún. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jó, ha nem írod ki teljesen, hanem rövidíted
2022. jún. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A többség rövidíti. Én egy időben kiírtam, aztán a munkám kapcsán annyiszor kellett aláírni, hogy már csak a fő tollvonások maradtak a hosszú verzióból.
2022. jún. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!